Wadowice: rozpoczęła się rozbudowa szpitala

W poniedziałek (28 maja) rozpoczęła się rozbudowa Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Wadowicach. Budowa dodatkowego pawilonu łóżkowego ma potrwać 14 miesięcy.

Starosta wadowicki Jacek Jończyk oraz dyrektor Paweł Ignacok z firmy Budimex podpisali w poniedziałek (28 maja) kontrakt na pierwszy etap budowy pawilonu łóżkowego Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Wadowicach - podaje portal wadowice24.pl.

Jak informowaliśmy w portalu rynekzdrowia.pl 15 maja przetarg na rozbudowę wadowickiej lecznicy wygrała stołeczna spółka Budimex. Starostwo w konkursie wybrało ofertę z najniższą ceną. Koszt inwestycji ma wynieść 8,704 mln zł.

Decyzja o rozbudowie Szpitala Powiatowego o nowy pawilon E została podjęta przez radę powiatu wadowickiego już pod koniec grudnia 2011 r. Zgodnie z decyzją zarządu powiatu inwestycja będzie realizowana w dwóch etapach.

Pierwszy etap prac zakłada budowę 5 kondygnacji pawilonu E i powinien trwać nie więcej, niż 16 miesięcy. Następnie przewiduje się prace wykończeniowe, instalacyjne: tlenownia, agregatorownia, stacja TRAFO oraz wyposażenie i budowę parkingu i drogi.

Jak informowało starostwo drugi etap, polegający na budowie kolejnych dwóch kondygnacji uzależnione będzie od potrzeb i możliwości finansowych lecznicy.

Całkowity koszt rozbudowy szpitala szacowany jest na około 60 mln zł. Bez tej inwestycji od 2017 r. szpital nie spełniałby standardów ministerialnych i NFZ nie podpisywałby kontraktów na leczenie pacjentów w Wadowicach.

Powiat wadowicki dysponuje dokumentacją budowlaną, za którą zapłacił już ponad 1,6 mln zł. Pawilon E ma stanąć na skarpie w pobliżu pawilonu C i Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, a całość miała stanowić zwarty kompleks powiatowej lecznicy. W nowym budynku mają pomieścić się cztery oddziały: chirurgii ogólnej, chirurgii urazowej, ginekologii i patologii ciąży oraz położniczy i noworodków.

Jacek Jończyk, starosta wadowicki, który doprowadził do rozpoczęcia inwestycji nie ukrywa, że wciąż liczy na to, że sąsiadujące z Wadowicami gminy włączą się i pomogą budować pawilon.

Jednocześnie Jończyk przypomina, że nowy pawilon będzie można rozbudować jeszcze o kolejne dwa piętra. Starostwo, aby sfinansować taką inwestycję, może zaciągać kredyty i zobowiązania finansowe na ten cel do 45 mln zł. Pieniądze na rozbudowę oprócz kredytów będą pochodzić ze sprzedaży majątku powiatu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH