Wadowice: czy gminy sfinansują rozbudowę szpitala?

Starostwo Powiatowe w Wadowicach zaapelowało do samorządów gmin o wsparcie finansowe dla Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Wadowicach, który miałby się wzbogacić o nowy pawilon łóżkowy. Z dziesięciu gmin tworzących powiat cztery zadeklarowały pomoc finansową lub rzeczową.

We wrześniu na sesjach Rady Gmin w Wieprzu, Spytkowicach, Andrychowie i Mucharzu samorządy wyraziły gotowość do udzielenia wsparcia finansowego - chodzi o zebranie 11 mln zł. Jako pierwsza zareagowała Rada Miejska w Andrychowie podejmując uchwałę intencyjną w tej sprawie. Za nią poszły inne. Zadeklarowały wsparcie finansowe lub rzeczowe w postaci wyposażenia szpitala.

Pieniądze od gmin potrzebne są na wyposażenie, a także po to, aby od razu wybudować budynek pięciokondygnacyjny, a nie trzy kondygnacje. Według wstępnych założeń, gminy akceptujące propozycje starostwa miałyby zasilić inwestycję kwotą około 25 zł od mieszkańca.

”Zarząd powiatu w Wadowicach wyraża podziękowanie Radom Gmin w Wieprzu, Spytkowicach, Andrychowie i Mucharzu za poparcie decyzji o rozbudowie Szpitala Powiatowego i zadeklarowanie gotowości udzielenia pomocy finansowej w budowie nowego pawilonu łóżkowego” - czytamy na stronie internetowej Starostwa w Wadowicach.

Jednocześnie zarząd powiatu zapewnia, ”że dołoży wszelkich starań, by ta priorytetowa inwestycja została zrealizowana należycie i zgodnie z harmonogramem”.

Dziennik Polski dziwi się, że wśród potencjalnych darczyńców nie ma jeszcze Wadowic, chociaż to szpital imienia wielkiego wadowiczanina Jana Pawła II.

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH