Wadowice: będzie dotacja na budowę lądowiska

Dyrekcja Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach podpisała umowę na budowę lądowiska dla helikopterów, służącego poprawie dostępności do szpitalnego oddziału ratunkowego.

Projekt ''Budowa lądowiska dla helikopterów służącego poprawie dostępności do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego ZZOZ w Wadowicach'' jest realizowany w ramach działania 12.1 Rozwój systemu ratownictwa medycznego priorytetu XII Bezpieczeństwo zdrowotne i poprawa efektywności systemu ochrony zdrowia Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013.

Jak informuje wadowicki szpital, w 2010 r. na etapie oceny I stopnia projekt uzyskał 49 pkt. (wymagane min. 50), ponieważ w dniu składania wniosku o dofinansowanie ZZOZ w Wadowicach nie dysponował pozwoleniem na budowę, które udało się uzyskać w dniu 30 czerwca 2011 r.

We wrześniu, w związku ze zmianą wymaganego progu punktowego (z 50 na 49), złożony wcześniej wniosek o dofinansowanie pozytywnie przeszedł ocenę I i II stopnia i decyzją ministra zdrowia został umieszczony na liście projektów, które uzyskały dofinansowanie.

Całkowita wartość inwestycji to 1,1 mln zł. Dofinansowanie unijne to 941 tys. zł. Wkład własny ZZOZ wynosi 166 tys. zł, w tym 110 tys. wyłożyło Starostwo Powiatowe w Wadowicach, a ZZOZ w Wadowicach - 55 tys. zł. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH