W Świeciu za ponad 3 mln zł rozbudują SOR Rozbudowa SOR w Nowym Szpitalu w Świeciu. Fot. Grupa Nowy Szpital

W szpitalu w Świeciu trwa rozbudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Gotowe są już konstrukcje budynku, w którym znajdą się dwa pomieszczenia SOR. W górą pną się również mury drugiego obiektu, do którego zostanie przeniesiona sala obserwacyjna.

Oddział ratunkowy Nowego Szpitala w Świeciu rocznie przyjmuje ponad 13,7 tys. pacjentów. Obecny SOR na parterze głównego budynku szpitala trudno było dostosować zarówno do oczekiwań pacjentów, jak i obowiązujących obecnie przepisów. Stąd decyzja zarządu o dobudowaniu nowych pomieszczeń i powiększeniu całego oddziału - wyjaśnia Marta Pióro, rzecznik Grupy Nowy Szpital Holding SA.

Informuje, że przy obecnym oddziale od strony starego lądowiska powstają dwa nowe pomieszczenia - w jednym z nich będzie nowa sala resuscytacyjno-zabiegowa. Gotowa jest już konstrukcja budynku. Z drugiej strony budynku szpitala powstaje nowa sala obserwacyjna SOR. Budynki wykonane zostaną w technologii tradycyjnej ze ścianami murowanymi z bloczków silikatowych. Zostaną ocieplone i wyposażone we wszystkie niezbędne instalacje, m.in. wentylacji, gazów medycznych, tele-audio. Integralną częścią projektu jest również budowa drogi dojazdowej do oddziału.

Oddział ratunkowy zostanie wyposażony również w nowy sprzęt do ratowania życia i zdrowia pacjentów. W planie zakupów znajdują się m.in.. aparaty do znieczulania, USG, kardiomonitory, respiratory, aparaty EKG. Razem z istniejącym już lądowiskiem, SOR w Świeciu będzie kompleksowo zabezpieczał pacjentów w stanie zagrożenia życia.

Koszt realizowanego przez świecki szpital projektu szacowany jest na 3 381 002 zł, z czego 2 724 916 zł pochodzić będzie z dotacji z funduszy przeznaczonych na wsparcie medycyny ratunkowej, a 656 086 zł to wkład własny. Planowe zakończenie rozbudowy SOR to koniec 2017 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH