Radomski Szpital Specjalistyczny im. dr Tytusa Chałubińskiego przechodzi remont, którego całkowity koszt to 9 mln złotych. Zakończyła się już termomodernizacja pawilonu ginekologiczno-położniczego. W lecznicy trwa remont bloku operacyjnego. Ruszyły prace przy układaniu instalacji.

Budynek szpitala przy ulicy Narutowicza, gdzie mieści się ginekologia i położnictwo, został poddany termomodernizacji. W pawilonie widać jeszcze robotników, bo okazało się, że trzeba zrobić izolację zewnętrzną tunelu łączącego budynek ze szpitalem.

W remoncie jest blok operacyjny. Tu prace rozpoczęły się pod koniec września i potrwają do wiosny przyszłego roku. Robotnicy uporali się już z robotami rozbiórkowymi. Postawiono ścianki działowe i zaczęto kłaść instalacje.

- Niestety, remont jest uciążliwy dla pacjentów przez hałas, który mu towarzyszy. Docierały do mnie skargi od chorych, ale nic nie możemy poradzić. Szpitala nie stać na to, by zamknąć sąsiednie oddziały, czyli chirurgię, chirurgię naczyń i urologię. A kiedy pracuje ciężki sprzęt, to słychać to w całym pionie - przyznaje z-ca dyrektora ds. technicznych Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, Janusz Puton. - Możemy tylko przeprosić pacjentów i mieć nadzieję, że teraz będzie już trochę mnej hałasu. Choć trzeba się liczyć z tym, że kładąc instalacje robotnicy będą się musieli przebijać przez ściany nośne - dodaje.

Szpital powoli przygotowuje się do zakupu nowego wyposażenia bloku operacyjnego. Prezydent wydał już zgodę na nabycie pięciu stołów operacyjnych z kompletem wyposażeniowym, czterech aparatów do znieczulania ogólnego, aparatu USG i aparatu RTG z ramieniem C. Koszt tego sprzętu to ponad 1,9 mln zł. Pieniądze będą pochodziły z dotacji Ministerstwa Zdrowia. Za pozostałą część z przyznanych szpitalowi 6,1 mln (5,9 mln przyznało ministerstwo, 200 tys. to wkład własny gminy) nie tylko zakupiona zostanie część urządzeń, ale szpital sfinansuje tegoroczne roboty na bloku.

Wniosek do ministerstwa został już złożony. Były pewne problemy z terminologią i trzeba było dokumenty poprawić. - Ale wszystko zostało już wyjaśnione, dlatego nie mamy się czego obawiać, pieniądze mają być - mówi Puton.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH