Trzy pomorskie szpitale będą zmodernizowane i wyposażone w nowy sprzęt Nowy sprzęt medyczny trafi m.in. do Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie. Fot. www.szpital-koscierzyna.pl

Za prawie 28 mln zł trzy pomorskie szpitale - w Bytowie, Chojnicach i Kościerzynie - zostaną wyremontowane i wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny. Łącznie dotacja z UE na ten cel wyniesie ponad 22 mln zł.

Umowy na dofinansowanie trzech inwestycji z pieniędzy unijnych podpisane zostały w czwartek (27 lipca) w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie.

- Ich realizacja ma strategiczne znaczenie w zakresie diagnostyki i leczenia chorób cywilizacyjnych. Głównym celem inwestycji w szpitalach w Bytowie, Chojnicach i Kościerzynie jest zmniejszenie dysproporcji w dostępności do wysokiej jakości usług zdrowotnych m.in. w przypadku zachorowań na nowotwory - poinformował Marcin Szumny z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Najwięcej pieniędzy - ponad 14 mln zł (dotacja z UE - prawie 12 mln zł) wyda szpital w Kościerzynie. Inwestycja obejmie rozbudowę budynku oraz zakup sprzętu medycznego. Dojdzie do modernizacji Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej, wydzielony zostanie Oddział Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Onkologicznej, a także rozszerzona zostanie działalność Oddziału Wewnętrznego o salę gastroenterologii. Projekt ma być zrealizowany do września 2020 roku.

Na inwestycję w Szpitalu Specjalistycznym im. J.K. Łukowicza w Chojnicach przeznaczono prawie 7,7 mln zł, w tym dofinansowanie z UE to ponad 6,5 mln zł.

Zakres projektu, który ma być ukończony w chojnickiej placówce do czerwca 2019 r., obejmie rozbudowę o budynek Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej wraz z jego wyposażeniem w niezbędny sprzęt i aparaturę medyczną. W nowym centrum znajdą się pracownia endoskopowa przewodu pokarmowego, gabinet zabiegowy z pracownią biopsji oraz poradnie specjalistyczne (onkologiczna, chirurgii, gastroenterologiczna), a także dzienny oddział chemioterapii z trybem ambulatoryjnym.

Na inwestycję w szpitalu w Bytowie zaplanowano prawie 6 mln zł, w tym środki unijne wynoszą ponad 3,7 mln zł. W placówce tej do lipca 2018 r., ma dojść m.in. do modernizacji bloku operacyjnego oraz doposażenia w sprzęt oddziałów chirurgicznego i chorób wewnętrznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH