Toruń: ruszyła rozbudowa wojewódzkiego szpitala, potrwa 3 lata Po zakończeniu prac wojewódzki szpital będzie znacznie większy. Projekt inwestycji zakłada rozbudowę głównego budynku lecznicy, a także jego modernizację. Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

W Toruniu rozpoczęto modernizację i rozbudowę Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera. Inwestycja realizowana będzie przez trzy lata. Jej łączny koszt opiewa na kwotę 336 mln zł. Władze samorządowe, szpitala oraz wykonawca robót wbili pierwsze łopaty na placu budowy.

- To bardzo ważny moment. Miejsce zostało przygotowane do tego, żeby wprowadzić ciężki sprzęt i rozpocząć fizycznie realizację tej wielkiej inwestycji. Ogromnie się z tego cieszę. Pomimo aury - mrozu i śniegu - projekt realizowany będzie zgodnie z harmonogramem - powiedział podczas uroczystości w czwartek (5 stycznia) marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Zleceniodawcą przedsięwzięcia są Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne sp. z o.o., samorządowa spółka celowa, która realizuje inwestycje medyczne w placówkach podległych samorządowi województwa kujawsko-pomorskiego. Realizacja projektu jest możliwa dzięki kredytowi w kwocie 238,5 mln zł, przyznanemu przez Europejski Bank Inwestycyjny. Samorząd województwa zawarł umowę w tej sprawie z EBI 17 listopada 2016 roku.

- Po wielu latach przygotowań wreszcie rozpoczynamy prace. Mamy nadzieję, że inwestycja nie będzie bardzo uciążliwa dla funkcjonującego cały czas szpitala, pacjentów i pracujących w nim osób. Jest to największy projekt inwestycyjny w obszarze służby zdrowia w naszym województwie, bardzo ważny element tzw. pakietu stulecia. Za trzy lata miejsce to będzie nowoczesne, spełniające najwyższe standardy w zakresie usług medycznych. Znajdzie się tu wszystko, co w XXI wieku potrzebne jest do prowadzenia szpitala. Chcemy też, żeby była to placówka przyjazna dla pacjenta i jego rodziny - podkreślił marszałek Całbecki.

Po zakończeniu prac wojewódzki szpital będzie znacznie większy. Projekt inwestycji zakłada rozbudowę głównego budynku lecznicy, a także jego modernizację. Firma Budimex, główny wykonawca inwestycji, postawi nowe pawilony, które mają poprawić warunki leczenia pacjentów szpitala zakaźnego, działającego w ramach placówki, a także oddziałów psychiatrycznych. Powstaną również pawilon administracyjny i trzykondygnacyjny parking.

- Nowoczesność, efektywność i poprawa warunków leczenia w naszym mieście staną się za trzy lata faktem. Dziękuję marszałkowi województwa za osobiste zaangażowanie w ten projekt. Bez jego determinacji nie byłoby to możliwe. Cieszę się, że Toruń dołącza do innych miast regionu, w których w poprzednich latach realizowane były ważne inwestycje w zakresie służby zdrowia - mówił prezydent Torunia Michał Zaleski.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH