Tarnów: szpital inwestuje w sprzęt i jakość leczenia

Zakończyła się realizacja projektu poprawy jakości i bezpieczeństwa leczenia w Specjalistycznym Szpitalu im. E. Szczeklika w Tarnowie.

Szczegóły tarnowskiego projektu zaprezentował dyrektor szpitala Marcin Kuta na konferencji prasowej 4 lutego.

W grudniu 2010 roku w szpitalnej pracowni hemodynamiki zainstalowano nowoczesny angiograf. Tym samym zakończył się ostatni etap realizacji projektu współfinansowanego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (MRPO) na lata 2007-2013.

Ponadto, w ramach tego samego projektu w latach 2009-2010 w szpitalu został zmodernizowany Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, doposażono blok operacyjny w aparaturę medyczną i urządzenia oraz zmodernizowana została centralna sterylizatornia.  Wartość całego projektu wynosi ponad 7 mln zł, z czego 60 proc. to dofinansowanie unijne.

Wartość dofinansowania tej inwestycji z budżetu miasta Tarnowa wyniosła 20 proc., natomiast z tegorocznego budżetu miasta dla szpitala przeznaczono kwotę 350 tys. zł na przygotowanie koncepcji Centrum Kardiologii.

Dyrektor Kuta przedstawił również kolejne projekty realizowane przez szpital w bieżącym roku. Jednym z nich jest „Wdrożenie elektronicznego obiegu i archiwizacji badań obrazowych”.

W ramach tego projektu ucyfrowiona zostanie pracownia RTG, wprowadzona elektroniczna archiwizacja badań, a badania będą przekazywane do systemu informatycznego szpitala. Wartość inwestycji to 1,1 mln zł, dotacja unijna to 860  tys. zł. Pozostałe środki to pieniądze z budżetu szpitala. Okres realizacji inwestycji przewidziany jest na pierwsze półrocze 2011 roku.

Inny projekt realizowany w szpitalu, współfinansowany w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, to „Wsparcie procesu akredytacji zakładów opieki zdrowotnej”. Szpital został w 2010 roku zakwalifikowany do tego projektu. Jest on realizowany przez Centrum Monitorowania Jakością w Ochronie Zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH