Szpital w Krośnie przebudowuje lądowisko

Trwa przebudowa lądowiska przy Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim w Krośnie. Wcześniejsze prace przeprowadzone w 2008 roku okazały się niewystarczające do tego, aby lądowisko dla śmigłowca ratowniczego uzyskało wpis do Ewidencji Lądowisk prowadzonej przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Lądowisko ma być gotowe z końcem czerwca.

Przebudowa istniejącego lądowiska prowadzona jest w ramach projektu "Modernizacja i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Wojewódzkiego Szpitala im. Jana Pawła II w Krośnie", którego realizację rozpoczęto w czwartym kwartale 2008 roku.

Przeprowadzone wówczas prace okazały się niewystarczające do tego, aby lądowisko dla helikoptera ratunkowego uzyskało wpis do Ewidencji Lądowisk prowadzonej przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Podjęto więc działania mające na celu dostosowanie lądowiska do obowiązujących obecnie przepisów, które zawiera Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie wymagań dla lądowisk oraz Ustawa o Ratownictwie Medycznym.

Czytaj też. Mamy nowoczesną flotę śmigłowców ratowniczych. Jak jest wykorzystana?

Uzyskanie wpisu do Ewidencji Lądowisk będzie oznaczało prawidłowe (zgodne z założeniami przedstawionymi we wniosku i umowie o dofinansowanie) zakończenie projektu, a to z kolei pozwoli na pozyskanie ostatniej transzy kwoty przyznanej na realizację projektu, która stanowi równowartość ponad 800 000 złotych.

Prace trwające obecnie na lądowisku rozpoczęto w marcu 2013 roku. Spośród ofert złożonych przez 10 przedsiębiorców wybrano najkorzystniejsze cenowo, przystępując tym samym do realizacji przebudowy lądowiska w oparciu o przygotowany w poprzednich latach projekt.

Więcej: czytaj w Portalu Samorządowym

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH