Szczecin:  zmodernizowany oddział psychiatrii sądowej

Zmodernizowany i powiększony oddział psychiatrii sądowej został otwarty w Szczecinie w tamtejszym areszcie śledczym. Oddział jako pierwszy w Polsce ma salę terapii zajęciowej.

W Areszcie Śledczym w Szczecinie poszerzono oddział psychiatrii sądowej zarówno o miejsca lecznicze, jak i tzw. obserwacyjne (przeznaczone do prowadzenia obserwacji sądowo-psychiatrycznych). Zatrudniono tam profesjonalną kadrę lekarską, pielęgniarską, psychologiczną i terapeutyczną oraz zakupiono wysokospecjalistyczny aparat do wykonywania badań rejestrujących zapis pracy mózgu (EEG).

– Oddanie oddziału i zwiększenie w nim liczby łóżek z 29 do 58 to jedna z najbardziej potrzebnych inwestycji – powiedział podczas otwarcia oddziału minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.

Przypomniał też, że tego typu oddziały to nie tylko leczenie więźniów, ale także ich obserwacja psychiatryczna, która umożliwia ocenę, czy sprawca w chwili popełnienia przestępstwa był poczytalny.

Minister dodał także, że jednym z elementów przeprowadzanej właśnie reformy więziennictwa jest reforma więziennej ochrony zdrowia. Poinformował, że w 2010 r. pozyskano do pracy w służbie więziennej 50 psychiatrów. Dodatkowe 5 mln zł, przekazane w tym roku więziennej ochronie zdrowia, pozwoliły usprawnić nadzór medyczny w jednostkach penitencjarnych. Zawarto 515 umów z lekarzami.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH