W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 Pomorskiej Akademii Medycznej im. Prof. T. Sokołowskiego w Szczecinie otwarto nowo wyremontowane kliniki.

Są to: Klinika Neurologii kierowana przez prof. Przemysława Nowackiego, Klinika Gastroenterologii kierowana przez prof. Teresę Starzyńską oraz Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych kierowana przez prof. PAM Marka Brzosko.

– Prowadzenie prac remontowych, które trwały od stycznia oraz jednoczesne zachowanie ciągłości leczenia to niezwykle trudne zadanie zarówno dla przebywających tu pacjentów, jak i pracowników firmy wykonującej remont oraz personelu szpitala, który pracował w bardzo ciężkich warunkach – przekazała rzecznik szpitala dr Joanna Woźnicka.

Koszt tej inwestycji to kwota około 6 mln złotych. Remont przyniósł znaczną poprawę komfortu pobytu pacjentów. W klinikach wyremontowano sale wyposażając je we własne węzły sanitarne. Zamontowano instalację doprowadzającą gazy medyczne. W każdej klinice znajduje się sala wzmożonego nadzoru medycznego, wyposażona w kardiomonitory i niezbędny sprzęt medyczny.

W Klinice Neurologii powstał wyposażony zgodnie z najnowszymi standardami oddział udarowy z 8 łóżkami intensywnego nadzoru, pozwalający na zapewnienie bezpieczeństwa leczonych pacjentów z udarami mózgu.

Z myślą o poprawie komfortu leczenia i jakości życia osób przewlekle chorych w trakcie prowadzonych prac remontowych dzięki grantowi edukacyjnemu Schering-Plough został stworzony w Klinice Reumatologii nowoczesny gabinet terapii biologicznej

W Klinice Neurologii znajduje się 36 łóżek, w Klinice Reumatologii i Chorób Wewnętrznych – 33, natomiast w Klinice Gastroenterologii – 30 łóżek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH