Szczecin: nowe kliniki w szpitalu PUM

Samodzielny OIOM dziecięcy, większą intensywną terapię dla dorosłych i zmodernizowaną otolaryngologię z onkologią laryngologiczną otworzył w piątek (22 czerwca) Szpital Kliniczny nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Klinika Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej została całkowicie zmodernizowana. Posiada teraz 30 łóżek dla chorych. Każda sala chorych wyposażona jest w węzeł sanitarny.

Zakupiono sprzęt diagnostyczny pozwalający na prowadzenie badań, podczas których pacjent nie musi współpracować z lekarzem. Pozwala to dokładnie przebadać nawet najmniejsze dzieci czy osoby niepełnosprawne intelektualnie.

Klinika specjalizuje się w pełnym zakresie w onkologii laryngologicznej, rynochirurgii, otochirurgii i leczeniu zawrotów głowy. Jest wiodącym w kraju ośrodkiem prowadzącym operacyjne leczenie raka krtani.

Zwolnione przez otolaryngologię pomieszczenia wyremontowano, by w tym miejscu uruchomić Klinikę Anestezjologii i Intensywnej Terapii: z częścią dziecięcą oraz dla dorosłych. Na OIOM-ie dziecięcym będzie osiem łóżek z izolatkami, nowoczesnym sprzętem. Oddział dla dorosłych wyposażony został w 16 łóżek, stając się tym samym jednym z największych w województwie.

Każde stanowisko wyposażone jest w kardiomonitor zintegrowany z systemem informatycznym szpitala i centralnym monitoringiem, wysokiej klasy respiratory z możliwością kapnometrii pozwalające na sztuczną wentylację oraz prowadzenie nieinwazyjnej wentylacji pacjentów, system pomp infuzyjnych strzykawkowych i perystaltycznych do precyzyjnego dawkowania leków.

Szpital został doposażony i w inny wysokiej klasy sprzęt medyczny. Są to: aparaty do terapii nerkozastępczych, bronchofiberoskopy diagnostyczne, defibrylatory z możliwością przezskórnej stymulacji serca.

Nowe kliniki powstały w ramach projektu dofinansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Szpital dostał też dotację z Ministerstwa Zdrowia. Roboty budowlane kosztowały 8 mln zł, całość prac wraz z wyposażeniem to ponad 14 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH