Szamotuły: nowy Budynek Ochrony Zdrowia już otwarty, to największa... Budowa Budynku Ochrony Zdrowia jest największą od 40 lat inwestycją zrealizowaną przez szamotulski szpital. Fot. Materiały prasowe

Cztery poziomy, nowoczesne gabinety lekarskie i zabiegowe oraz sterylizatornia, udogodnienia dla pacjentów - w poniedziałek (29 stycznia) odbyła się uroczystość otwarcia nowego Budynku Ochrony Zdrowia w Szpitalu Powiatowym w Szamotułach.

Jak informuje szpital w Szamotułach, Budynek Ochrony Zdrowia posiada cztery poziomy o łącznej powierzchni ok. 1000 metrów kwadratowych. W przyziemiu nowego budynku znajduje się serwerownia oraz szpitalna sterylizatornia wyposażona w najnowocześniejsze, światowej klasy urządzenia. Parter i pierwsze piętro zostały zaadaptowane na potrzeby poradni specjalistycznych (m.in. neurologicznej, chirurgicznej, kardiologicznej czy reumatologicznej) oraz gabinetów zabiegowych. W początkowych planach nowy budynek miał być trzykondygnacyjny (jednopiętrowy).

- Zdecydowaliśmy się na budowę dodatkowego piętra, mając na uwadze przyszłe potrzeby rozwojowe placówki. Obecnie najwyższa kondygnacja (czyli drugie piętro) pozostaje w stanie surowym zamkniętym. Planujemy tam otwarcie kolejnych gabinetów poradni specjalistycznych. Adaptacja piętra rozpocznie się jeszcze w tym roku - zapowiedział dyrektor SP ZOZ w Szamotułach Remigiusz Pawelczak.

W nowym Budynku Ochrony Zdrowia zadbano o udogodnienia dla pacjentów. Kolejkami do rejestracji oraz poszczególnych poradni zarządzać będzie system numerkowy. Osoby niepełnosprawne będą mogły korzystać z windy oraz specjalnego podjazdu. Pomieszczenia zostały odpowiednio oznaczone, dzięki czemu pacjenci będą mogli bez problemu odnaleźć właściwy gabinet. Szamotulski szpital zadbał również o kącik zabaw dla najmłodszych pacjentów.

Nowe gabinety poradni specjalistycznych zostaną udostępnione pacjentom do połowy lutego. W budynku głównym, w miejscu zajmowanym dotychczas przez poradnie, powstanie gabinet lekarza rodzinnego (w tym nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej) oraz lekarza medycyny pracy. Dzięki dużej poczekalni poprawi się komfort oczekujących.

Budowa nowego budynku ochrony zdrowia trwała od października 2016 r. Całość prac wraz z wyposażeniem kosztowała ponad 6,5 mln zł. Z tej kwoty ponad 4,9 mln zł przekazało Starostwo Powiatowe w Szamotułach. Blisko 650 tys. zł pochodziło ze środków własnych szpitala. Dodatkowym ''zastrzykiem'' gotówki była pożyczka z WFOŚiGW w wysokości ponad 928 tys. złotych, umarzalna w 40 proc., dzięki której szpital zakupił nowoczesne sprzęty do centralnej sterylizacji.Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH