Świętokrzyskie: blisko 16 mln zł ze Szwajcarii m.in. na rehabilitację

Siedem placówek z województwa świętokrzyskiego otrzyma blisko 16 mln zł dofinansowanie projektów w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. W piątek umowy (21 czerwca) z placówkami podpisała wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba.

Projekty dotyczą m.in. wyposażenia w nowoczesny sprzęt pomieszczeń do rehabilitacji i terapii zajęciowej oraz sfinansowania szkoleń dla pracowników placówek opieki społecznej.

Jak informuje Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach, spośród 13 złożonych wniosków dofinansowanie otrzyma siedem placówek z powiatów opatowskiego, kieleckiego, sandomierskiego, buskiego oraz miasta Kielce.

Łączna wartość dofinansowania projektów z tzw. Funduszu Szwajcarskiego wyniesie 15,9 mln zł. Całkowita wartość projektów w siedmiu placówkach to ponad 19 mln zł.

Nabór wniosków o dofinansowanie rozpoczął się w październiku ub. r. Szwajcarsko-Polski Program Współpracy nazywany także funduszem szwajcarskim jest formą bezzwrotnej pomocy zagranicznej przyznawanej przez Szwajcarię m.in. Polsce

Na mocy umów międzynarodowych zawartych w 2007 roku w Bernie, ponad 1 mld franków szwajcarskich przeznaczono dla nowych państw członkowskich Unii Europejskiej, z czego dla Polski przewidziano ok. 489 mln franków.

Jednym z priorytetów programu jest ochrona zdrowia i polityka społeczna. Wysokość środków przeznaczonych na ten cel w skali całego kraju wynosi 35 mln franków szwajcarskich. Środki te mają być wydatkowane według ustalonego przez Szwajcarię klucza geograficznego, który obejmuje cztery województwa - oprócz świętokrzyskiego także lubelskie, podkarpackie i małopolskie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH