Świebodzin: centrum ortopedii ma strategię rozwoju, a w niej zamek Strategia rozwoju Lubuskiego Centrum Ortopedii w Świebodzinie sp. z o.o. zakłada przede wszystkim poważne inwestycje w infrastrukturę zdrowotną.

Zgromadzenie wspólników Lubuskiego Centrum Ortopedii w Świebodzinie sp. z o.o. zaakceptowało strategię rozwoju spółki do 2020 roku, którą zobowiązana była przygotować prezes Elżbieta Kozak. Jednym z priorytetów jest adaptacja tzw. zamku świebodzińskiego na potrzeby spółki.

Lubuskie Centrum Ortopedii im. dra Lecha Wierusza w Świebodzinie sp. z o.o. to jednostka, która powstała w wyniku przekształcenia Lubuskiego Ośrodka Rehabilitacyjno-Ortopedycznego SP ZOZ w grudniu 2015 roku. Jednostka jest jednym z najdłuższej działających szpitali ortopedycznych w Polsce. Lecznica wyspecjalizowała się w leczeniu narządów ruchu, zapewnia kompleksowe usługi, także w zakresie rehabilitacji.

Jak informuje Michał Iwanowski, rzecznik prasowy Zarządu Województwa Lubuskiego, jednostka od kilku lat stale zwiększa kontakt z NFZ (na koniec grudnia 2015 r. kontakt sięgnął prawie 20 mln zł), a obecna prezes LCO znacząco poprawiła sytuację finansową szpitala – jednostka przestała się zadłużać, a wynik finansowy jest dodatni.

Do tej pory placówka – pomimo wysokiego kontaktu – miała niewykorzystany potencjał. Dopiero przekształcenie w spółkę pozwoliło jednostce ubiegać się o realizację dodatkowych świadczeń.

Strategia rozwoju LCO zakłada przede wszystkim poważne inwestycje w infrastrukturę zdrowotną. Jednym z priorytetów ma być wymiana sprzętu i doposażenie w nowe urządzenia. W planie są m.in. zakup rezonansu magnetycznego oraz doposażenie kolejnego bloku operacyjnego.

Największym przedsięwzięciem będzie adaptacja tzw. ''zamku świebodzińskiego''. Zamek przylega bezpośrednio do ścian szpitala. Gmach ten popadł w ruinę, bo od ponad 35 lat nie był użytkowany. Zaadaptowanie jego wnętrz nie tylko pozwoli na wydobycie dawnego blasku tej nieruchomości, ale przede wszystkim pozwoli na zwiększenie liczby łóżek w placówce i rozwinięcie działalności medycznej. Prace wymagają nadzoru konserwatora zabytków. Obecnie przygotowywana jest dokumentacja dotycząca adaptacji zamku.

Koszty wszystkich inwestycji zawartych w Strategii zostały oszacowane na ponad 32 mln zł, z czego aż w 30 proc. pochodzić mają ze środków własnych LCO.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH