Zadłużony na 40 mln Szpital Wojewódzki w Suwałkach otrzyma 12 mln złotych z funduszy unijnych na remont i wyposażenie w sprzęt medyczny.

W suwalskim szpitalu od wielu lat nie było remontów. Placówka jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Jego zadłużenie sięga 40 mln zł. By nie upaść, przeprowadził restrukturyzację i redukcję zatrudnienia.

Teraz weźmie udział w dwóch projektach transgranicznych o łącznej wartości 33 mln zł. W projektach uczestniczą cztery placówki polskie i cztery litewskie. Po stronie polskiej z funduszy unijnych skorzystają: Szpital Wojewódzki w Suwałkach, Szpital Wojewódzki w Białymstoku, Szpital Powiatowy w Augustowie oraz Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Suwałkach.

Po stronie litewskiej w projekcie uczestniczą: Szpital w Mariampolu, Szpital w Łoździejach, Szpital w Wyłkowyszkach oraz Stacja Pogotowia Ratunkowego w Wyłkowyszkach.

Jak wyjaśnia Grzegorz Gałązka, dyrektor suwalskiego szpitala, za pieniądze unijne będą wyremontowane i wyposażone w nowy sprzęt medyczny oddziały chirurgii i intensywnej terapii. Remont ma się rozpocząć za ok. pół roku.

Projekty - oprócz inwestycji - zakładają także współpracę szpitali w zakresie wymiany doświadczeń medycznych. Zaplanowane zostały seminaria dla lekarzy, pielęgniarek oraz innych pracowników placówki.

Dyrektor Gałązka zapowiedział, że szpital będzie ubiegał się o kolejne środki unijne, by kontynuować restrukturyzację szpitala.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH