Suwałki: blok porodowy za 1,6 mln zł w szpitalu wojewódzkim 85 proc. środków będzie pochodzić z funduszów Unii Europejskiej, 15 proc. wyłoży urząd marszałkowski. Fot. archiwum

Nieremontowany od 30 lat blok porodowy Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach zostanie zmodernizowany kosztem ok. 1,6 mln zł. Już od września poprawią się warunki i porodów, i pracy personelu; będą możliwe porody rodzinne.

Blok porodowy na oddziale ginekologiczno-położniczym w SP Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach nie był remontowany od czasu budowy szpitala 30 lat temu. Pacjentki od lat skarżyły się na warunki porodów.

Jak poinformowała Edyta Krzywicka, kierownik ds. inwestycji w Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach, remont już się rozpoczął i blok ma zostać oddany do użytku we wrześniu.

- Po remoncie na bloku będą trzy sale porodowe, w tym sala cięć. Z pewnością poprawią się warunki zarówno do porodu, jak i do pracy. Będą też możliwe porody rodzinne - dodała Krzywicka.

Szpital pozyskał na ten cel pieniądze w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Litwa-Polska 2014-2020. Placówka z Suwałk realizuje projekt z Kowieńskim Szpitalem Republikańskim na Litwie. Na projekt pt. "Poprawa jakości opieki prenatalnej dla kobiet w ciąży w polsko-litewskim obszarze przygranicznym" przeznaczono w sumie 4 mln zł, z czego 2 mln trafi do szpitala w Suwałkach.

85 proc. środków będzie pochodzić z funduszów Unii Europejskiej, 15 proc. wyłoży Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

W ramach projektu 100 kobiet w ciąży w trudnej sytuacji życiowej skorzysta ze specjalnych badań oraz zabiegów regeneracyjnych na kilkudniowych pobytach w miastach uzdrowiskowych - Augustowie i litewskich Druskiennikach. Specjalistyczne szkolenia zaplanowano także dla personelu medycznego szpitala.

SP Szpital Wojewódzki w Suwałkach przez ostatnich sześć lat zainwestował w remonty i modernizację placówki 98 mln zł, z czego 32 mln pochodziły z budżetu województwa. Pozostałe środki pozyskano głównie z UE.

W suwalskim szpitalu spośród 21 oddziałów trzy są jeszcze niezmodernizowane. Dyrekcja zamierza w 2018 r. modernizować oddział chirurgii. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH