Prezes stowarzyszenia "Ekologiczny Kołobrzeg", Krzysztof Plewko, napisał do marszałka województwa zachodniopomorskiego, Olgierda Geblewicza, list w sprawie planów zmniejszenia obszaru ochronnego dla kołobrzeskiej borowiny na terenie Mirocic.

Marszałek wniósł do prezydenta miasta projekt decyzji w sprawie zmiany granic obszaru ochronnego.

"Jak można było zaproponować zmniejszenie obszaru ochronnego borowiny bez powołania grupy roboczej, która na podstawie już posiadanych informacji (dokumentów) musiałaby się do nich odnieść i uzasadnić dlaczego należy ten obszar zmniejszyć. Dlaczego więc Pan Marszałek jako osoba najbardziej odpowiedzialna za te złoża nie zaproponował zwiększenia obszaru ochronnego dla kołobrzeskiej borowiny?" - nie kryje oburzenia Plewko.Borowinowy problem związany jest z planami inwestycyjnymi - na poligonie w pobliżu kopalni borowiny miało powstać centrum atrakcji wojskowych. W związku z inwestycją planowana jest zmiana zapisów w projektowanym studium uwarunkowań do planu zagospodarowania przestrzennego. O uwzględnienie swoich planów w nowym studium, a potem w planie, zabiegają właściciele 109 ha gruntu położonego na południe od złoża Mirocic.

Zwolennicy ekologii podnoszą argument, że ewentualne inwestycje na tym terenie, również te wkraczające w tzw. obszar ochronny borowiny, mogą jej zagrozić.

Więcej: http://ekologicznykolobrzeg.pl/ Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH