RR, strefabiznesu.gp24.pl/Rynek Zdrowia | 28-04-2011 12:29

Słupsk: budowlany finisz szpitala

W lipcu pierwszych pacjentów przyjmie Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku. To kolejny termin oddania do użytku rozpoczętej w 1986 r. inwestycji. Przygotowania do przenosin idą pełną parą, więc pozostaje liczyć, że tym razem termin zostanie dotrzymany.

Lokalny portal przedsiębiorców www.strefabiznesu.gp24.pl informuje o szczegółach przygotowań, m.in. o tym, że dla pracowników Szpitalnego Oddziału Ratunkowego zamówiono już ubrania w konkretnych rozmiarach. W 70 koszulek polo i w tyle samo par bojówek ubierze się 50 pielęgniarek i 20 ratowników medycznych.

Dyrektor Ryszard Stus, który jednocześnie zarządza szpitalem i koordynuje budowę, potrafi zachować dystans do bieżących problemów.

- To, co mnie trzyma przy realizacji tej inwestycji, to jest świadomość tego, że kiedyś się skończy. Na szczęście żyjemy w czasach, w których spełniają się marzenia - mówi nam Stus, który od dwóch lat przygotowuje i restrukturyzuje szpital, aby przeprowadzić go do nowych obiektów.

Szpital miał już funkcjonować od czerwca ubiegłego roku. Wykonawca co kilka miesięcy ogłaszał jednak kolejne przesunięcia terminu oddania inwestycji.

Tym razem przeprowadzkę opóźnia brak odbiorów technicznych wszystkich budynków. Ponadto na finiszu są jeszcze prace instalacyjne w najwyższym budynku A.

Marian Rydz, zastępca dyrektora ds. technicznych w słupskim szpitalu, po rozmowach z generalnym wykonawcą jest zdania, że do 15 lipca przekazane zostaną wszystkie obiekty lecznicy.

Odbiór aparatury medycznej, mebli i łóżek szpitalnych i innego wyposażenia zaplanowano na czerwiec - powiedziała nam Małgorzata Pisarewicz, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Lecznica w Słupsku będzie jedną z trzech największych w województwie pomorskim.