Śląskie: szklane sale operacyjne w piekarskiej "urazówce"

75 mln zł zainwestowano od 2008 r. w Wojewódzkim Szpitalu Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich - czołowej placówce o takim profilu w kraju. W piątek (14 grudnia) otwarto tam rozbudowany pawilon diagnostyczno-zabiegowy, gdzie sale operacyjne mają ściany ze szkła.

- Dzięki tym inwestycjom staliśmy się ultranowoczesnym szpitalem. Możemy przyjmować nawet o 2 tys. więcej pacjentów w ciągu roku, choć tu ogranicza nas kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jeśli jednak pojawią się rozwiązania prawne, które to umożliwią, jesteśmy przygotowani - powiedział dyrektor szpitala dr Bogdan Koczy.

Jak poinformował Koczy, 75 mln zł zainwestowanych w szpital w ciągu ostatnich 4 lat pochodziło z różnych źródeł - od samorządu województwa śląskiego, który jest organem założycielskim placówki, z funduszy unijnych, którymi dysponuje Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, oraz ze środków własnych szpitala.

W ramach inwestycji zmodernizowano i rozbudowano blok operacyjny z 8 salami operacyjnymi, których szklane ściany ułatwiają utrzymanie sterylności, a także obszar intensywnej terapii. W szpitalu działa też izba przyjęć - całodobowe ambulatorium oraz centralna sterylizatornia. W starej części szpitala mieści się teraz oddział septyczny.

Wszystkie pomieszczenia spełniają najwyższe standardy jakościowe i dostosowane są do obsługi osób niepełnosprawnych. Całkowity koszt ostatniego etapu projektu zamknął się w kwocie blisko 23,5 mln zł, z czego 8 mln zł stanowi dofinansowanie ze środków unijnych. Kolejnych 12 mln zł to środki z budżetu województwa śląskiego.

Rocznie piekarska "urazówka" hospitalizuje ok. 8 tys. pacjentów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH