Śląskie: samorządowe pieniądze dla szpitali

Zarząd Województwa Śląskiego w I półroczu 2012 roku przekazał szpitalom, dla których jest podmiotem tworzącym 71,6 mln zł. Dla porównania w połowie roku 2011 było to kwota 46,9 mln zł, natomiast w połowie 2010 roku - 48,7 mln zł.

Przekazywane środki służą głównie realizacji pilnych remontów, dostosowywaniu obiektów do norm określonych przepisami prawa, a także zakupowi niezbędnego wyposażenia i sprzętu specjalistycznego.

W ramach udzielonych dotacji Wojewódzki Szpital Chirurgii Urazowej im. Dr J. Daaba w Piekarach Śląskich pozyskał 13,6 mln zł na modernizację i rozbudowę pawilonu diagnostyczno-zabiegowego oddziału anestezjologii i intensywnej terapii oraz zakup sprzętu dla strefy zabiegowej; 7 mln zł zostało przekazane na modernizację pawilonu diagnostyczno-zabiegowego dla bloku operacyjnego.

Prawie 3 mln zł otrzymał Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. NMP w Częstochowie. 1 mln zł przeznaczono na przebudowę oddziału ginekologii i położnictwa z pododdziałem patologii ciąży. 500 tys. zł zostanie wydane na utworzenie  oddziału psychiatrycznego dla chorych na gruźlicę i choroby zakaźne. Pozostałe środki pozwolą na wymianę wind i zakup wyposażenia dla oddziałów: hematologii i kardiologii.

Na rozbudowę obiektu szpitalnego Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich zarząd województwa przeznaczył 15,5 mln zł.

Szpital Specjalistyczny w Chorzowie za 1 mln 390 tys. zł dokona przebudowy budynku poradni hepatologicznej wraz z budową nowego łącznika.

3,5 mln zł trafi do Szpitala im. Stanisława Leszczyńskiego w Katowicach z przeznaczeniem na utworzenie centralnej izby przyjęć oraz dostosowania oddziałów łóżkowych do wymagań fachowych i sanitarnych.

Na podobny cel - modernizację oddziałów łóżkowych celem dostosowania pomieszczeń do obowiązujących przepisów i standardów - w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 5 w Sosnowcu samorząd przeznaczył ponad 16 mln zł. Szpital ten pozyskał także 490 tys. zł na zakup neuroendoskopu z torem wizyjnym i oprzyrządowaniem dla klinicznego oddziału neurochirurgicznego.

Termomodernizacja obiektów Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji im. gen. Jerzego Ziętka „Repty” w Tarnowskich Górach będzie wsparta kwotą 1 mln 890 tys., zaś 635 tys. przysłuży się rozbudowie infrastruktury informatycznej.

Uzdrowisko Goczałkowice Zdrój - Wojewódzki Ośrodek Reumatologiczno-Rehabilitacyjny pozyskało dofinansowanie projektów realizowanych w ramach RPO. Zadanie przebudowy i wyposażenia pawilonów zabiegowych zakładu przyrodoleczniczego, w celu podniesienia jakości i dostępności usług reumatologicznych i rehabilitacyjnych, zostanie wsparte kwotą 1,5 mln zł; natomiast dostosowanie uzdrowiska do potrzeb ruchu turystycznego, w tym międzynarodowej turystyki uzdrowiskowej - dotacją w wysokości ponad 2 mln zł.

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej otrzyma 1 mln zł na zakup angiografu do zabiegów naczyniowych.

Z kolei Szpitalowi Specjalistycznemu w Zabrzu przyznano 575 tys. zł na modernizację klinicznego oddziału chorób wewnętrznych, dermatologii i alergologii.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH