Śląsk: 1,5 mln zł dla szpitali na usuwanie skutków powodzi

1,5 mln zł dla zakładów opieki zdrowotnej na usuwanie skutków powodzi przekazał zarząd województwa śląskiego.

Pieniądze te trafią do siedmiu jednostek, dla których organem założycielskim jest samorząd województwa śląskiego.

Beskidzki Zespół Leczniczo-Rehabilitacyjny Szpital Opieki Długoterminowej w Jaworzu otrzyma prawie 900 tys. zł na modernizację swoich obiektów. Pomoc ta jest niezbędna, gdyż podczas powodzi zalane zostały budynki, liczne sale, uszkodzone zostało ujęcie i stacja uzdatniania wody. Zostały zniszczone parkingi oraz drogi wewnętrzne, woda podmyła też nawierzchnie dróg.

Specjalistyczny Zespół Chorób Płuc i Gruźlicy w Bystrej otrzyma wparcie w wysokości 93 tys. zł. na prace ogólnobudowlane, w tym infrastruktury zewnętrznej i kanalizacji. Podczas majowej powodzi zostały zalane m.in. trzy zabudowania placówki: budynek „Dyrektorówki", który jest aktualnie przebudowywany dla potrzeb zespołu podstawowej opieki zdrowotnej oraz poradni specjalistycznych w ramach projektu RPO, budynek stanowiący bezpośrednie zaplecze techniczno-gospodarcze dla oddziałów medycznych (znajduje się tam agregat prądotwórczy, zabezpieczający zasilanie oddziałów szpitalnych w przypadku awarii zasilania z głównej sieci energetycznej) i budynek Oddziału Chorób Płuc i Gruźlicy.

Z kolei w Wojewódzkim Szpitalu Neuropsychiatrycznym im. dr Emila Cyrana w Lublińcu 96 tys. zł wykorzystane zostanie na wymianę instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie 140 tys. zł wykorzysta na modernizację tuneli komunikacyjnych w budynkach szpitala przy ul. PCK i Bialskiej.

60 tys. zł z budżetu województwa na usuwanie skutków powodzi otrzymał też Ośrodek Terapii Nerwic dla Dzieci i Młodzieży w Orzeszu. Pieniądze te przeznaczy na wykonanie izolacji przeciwwodnej ścian i dachów.

56 tys. zł przypadnie Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu nr 3 w Rybniku na roboty zabezpieczające i modernizacyjne, a 207 tys. zł – Szpitalowi Chorób Wewnętrznych „Hutniczy" w Częstochowie na wymianę instalacji elektrycznej pomieszczeniach piwnicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH