
W czwartek (22 czerwca) uroczyście podpisany został akt erekcyjny, wmurowany pod budowę Siedleckiego Ośrodka Onkologii. To jedna z najważniejszych inwestycji realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego.
Nowoczesny i jedyny w subregionie siedlecko-ostrołęckim ośrodek onkologiczny powstanie przy Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach.
Siedlecki Ośrodek Onkologii będzie opierał się na pięciu filarach działalności onkologicznej: profilaktyce i wczesnym wykrywaniu nowotworów na bazie ambulatoryjnej opieki zdrowotnej, systemowym leczeniu nowotworów, radioterapii, badaniach i terapii izotopowej oraz chirurgii onkologicznej. Będą w nim leczeni pacjenci onkologiczni nie tylko z Mazowsza, ale również z Podlasia, Lubelszczyzny i innych regionów Polski.
Inwestycja zakłada rozbudowę istniejącej infrastruktury szpitala w Siedlcach o nowy pawilon oraz przebudowę budynków technicznych. Nowy obiekt połączony zostanie podziemnym tunelem z głównym zespołem budynków szpitala wojewódzkiego.
84-łóżkowy kompleks posłuży pacjentom leczonym stacjonarnie. Znajdą się w nim m.in. stanowiska do chemioterapii dziennej, pracownia cytostatyków, przychodnia onkologiczna, zakład radioterapii, zakład medycyny nuklearnej, pracownia tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego oraz mammografii.
Koszt inwestycji wyniesie ok. 112 mln zł, w tym sama budowa to ok. 56 mln zł - finansowana będzie z kredytu inwestycyjnego ze wsparciem z budżetu województwa mazowieckiego.
Pozostała kwota, potrzebna na wyposażenie, będzie pozyskana ze środków Ministerstwa Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych oraz funduszy unijnych.
- Dobrze, że w Siedlcach powstaje nowoczesny, pełnoprofilowy ośrodek onkologiczny, który wzmocni sieć specjalistycznych ośrodków onkologicznych na Mazowszu oraz w całym kraju - powiedział prof. Jan Walewski, dyrektor Centrum Onkologii-Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie.
- Wspólnie z zarządem Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach, Instytut Onkologii postanowił nawiązać współpracę, która będzie obejmować wymianę wiedzy i doświadczenia, szkolenie specjalistów, konsultacje i konsylia, uzgodnienia kryteriów kwalifikacji pacjentów do optymalnych metod leczenia, koordynację diagnostyki i opiek - wylicza profesor.
Aby w powstającym w Siedlcach ośrodku zapewnić najwyższą jakość leczenia podpisano oficjalne porozumienie z Centrum Onkologii w Warszawie.

- 10:50 Lux Med zerwał współpracę z partnerem biznesowym. Powód: nieuczciwe praktyki
- 10:30 Prezydent będzie namawiał do jak najszerszej realizacji postulatów niepełnosprawnych
- 10:15 Płocki ZUS uspokaja: wystawienie e-zwolnienia to proces intuicyjny
- 10:00 Gotowi pokonać malarię? To najczęstsza choroba zakaźna na świecie
- 09:35 Minister gotowa do rozmów z przedstawicielami niepełnosprawnych bez obecności kamer
- 09:20 Zabrze: umowa podpisana, szpital miejski będzie miał SOR i lądowisko
- 08:55 Wielka Brytania: szpital za kontynuacją planu paliatywnego dla chorego chłopca
- 08:35 WOŚP na zakupach leżanek i rozkładanych foteli
- 1 Lekarze emeryci obawiają się, że będą musieli odejść z zawodu. Wszystko przez e-zdrowie
- 2 Kluczbork: oddział wewnętrzny zagrożony - odchodzą wszyscy lekarze
- 3 Łukasz Szumowski jako minister, polityk i prywatnie
- 4 Wdrażanie nowych terapii do praktyki: koza jest, ale brakuje na sznurek
- 5 W sądzie trzeba udowodnić, że szpital nie popełnił błędu
- 6 Czy nowa lista refundacyjna spełni oczekiwania pacjentów onkologicznych?
- 7 "Stop Chazanowi": w środę i czwartek protesty przed UJK i urzędem wojewódzkim w Kielcach
- 8 X Europejski Kongres Gospodarczy: terminy sesji dotyczących sektora medycznego
Newsletter
Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku
Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+
Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze
Follow @rynekzdrowiaRSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych