Siedlce: oficjalnie ruszyła budowa ośrodka onkologii W trakcie podpisywania aktu erekcyjnego budowy nowego ośrodka; FOT. Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach Sp. z o.o.

W czwartek (22 czerwca) uroczyście podpisany został akt erekcyjny, wmurowany pod budowę Siedleckiego Ośrodka Onkologii. To jedna z najważniejszych inwestycji realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego.

Nowoczesny i jedyny w subregionie siedlecko-ostrołęckim ośrodek onkologiczny powstanie przy Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach.

Siedlecki Ośrodek Onkologii będzie opierał się na pięciu filarach działalności onkologicznej: profilaktyce i wczesnym wykrywaniu nowotworów na bazie ambulatoryjnej opieki zdrowotnej, systemowym leczeniu nowotworów, radioterapii, badaniach i terapii izotopowej oraz chirurgii onkologicznej. Będą w nim leczeni pacjenci onkologiczni nie tylko z Mazowsza, ale również z Podlasia, Lubelszczyzny i innych regionów Polski.

Inwestycja zakłada rozbudowę istniejącej infrastruktury szpitala w Siedlcach o nowy pawilon oraz przebudowę budynków technicznych. Nowy obiekt połączony zostanie podziemnym tunelem z głównym zespołem budynków szpitala wojewódzkiego.

84-łóżkowy kompleks posłuży pacjentom leczonym stacjonarnie. Znajdą się w nim m.in. stanowiska do chemioterapii dziennej, pracownia cytostatyków, przychodnia onkologiczna, zakład radioterapii, zakład medycyny nuklearnej, pracownia tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego oraz mammografii.

Koszt inwestycji wyniesie ok. 112 mln zł, w tym sama budowa to ok. 56 mln zł - finansowana będzie z kredytu inwestycyjnego ze wsparciem z budżetu województwa mazowieckiego.

Pozostała kwota, potrzebna na wyposażenie, będzie pozyskana ze środków Ministerstwa Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych oraz funduszy unijnych.

- Dobrze, że w Siedlcach powstaje nowoczesny, pełnoprofilowy ośrodek onkologiczny, który wzmocni sieć specjalistycznych ośrodków onkologicznych na Mazowszu oraz w całym kraju - powiedział prof. Jan Walewski, dyrektor Centrum Onkologii-Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie.

- Wspólnie z zarządem Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach, Instytut Onkologii postanowił nawiązać współpracę, która będzie obejmować wymianę wiedzy i doświadczenia, szkolenie specjalistów, konsultacje i konsylia, uzgodnienia kryteriów kwalifikacji pacjentów do optymalnych metod leczenia, koordynację diagnostyki i opiek - wylicza profesor.
 
Aby w powstającym w Siedlcach ośrodku zapewnić najwyższą jakość leczenia podpisano oficjalne porozumienie z Centrum Onkologii w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH