Selvita wchodzi do Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Spółka biotechnologiczna Selvita uzyskała zezwolenie na działalność na w Krakowskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Decyzja o wejściu do strefy związana jest z oczekiwanym przyspieszeniem dynamiki rozwoju segmentu usługowego.

Realizując plany rozwoju, Grupa zwiększy zatrudnienie i zainwestuje ponad 7,3 mln zł.

Spółka z Grupy Selvita wejdzie do strefy od 1 lipca 2014 r. Decyzja o akcesji związana jest przede wszystkim z wysokim potencjałem rosnącego segmentu usługowego. W 2013 r. wartość sprzedanych usług wzrosła o 47 proc. w skali roku, sięgając 9,95 mln zł.

Dzięki obecności w KSSE, do końca 2023 r. Grupa spodziewa się oszczędności podatkowych na poziomie 10 mln zł. Jednocześnie oczekiwany jest istotny wzrost przychodów, możliwy do osiągnięcia dzięki zwiększeniu zatrudnienia. W tym okresie Selvita przeznaczy na ten cel co najmniej 7,3 mln zł.

Obecnie Grupa zatrudnia 195 osób, z których większość stanowią specjaliści branży life science – 65 osób zatrudnionych w Grupie posiada tytuł doktora. W segmencie usług pracuje aktualnie 90 osób.

Krakowska Specjalna Strefa Ekonomiczna obejmuje obszar 707 hektarów. Położona jest na terenach województwa małopolskiego oraz podkarpackiego. Jak dotąd Krakowski Park Technologiczny wydał ok. 160 zezwoleń na działalność w strefie. Od początku jej istnienia powstało tam ok. 16 tys. miejsc pracy, a wysokość poniesionych w tym czasie nakładów wyniosła 2,3 mld zł. Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH