Gazeta Wyborcza, PAP/Rynek Zdrowia | 12-03-2009 19:59

Są pieniądze na budowę pawilonu ginekologicznego w Radomiu

32 mln zł z funduszy unijnych zostanie przeznaczonych na budowę pawilonu ginekologiczno-położniczego Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Samorząd Mazowsza zdecydował o wprowadzeniu zadania na listę projektów kluczowych Regionalnego Projektu Operacyjnego województwa mazowieckiego. Dzięki temu inwestycja zostanie w 85 proc. dofinansowana z funduszy unijnych. Reszta pieniędzy ma pochodzić z budżetu miasta. Cała inwestycja to koszt 37,5 mln zł.

Pawilon będzie miał cztery kondygnacje. W niższej części obiektu będzie izba przyjęć, na piętrze łóżka operacyjne i porodówka, w wyższym budynku znajdzie się m.in. neonatologia i ginekologia. Prace budowlane mają się zakończyć w maju przyszłego roku. Kolejne kilka miesięcy będzie trwało wyposażanie i urządzanie pawilonu. Pierwsze pacjentki zostaną przyjęte do nowego budynku prawdopodobnie na początku 2011 r.

Budowa pawilonu ginekologiczno-położniczego rozpoczęła się w latach 90. Przez kilkanaście lat obiekt stał niedokończony, bo miasto nie miało pieniędzy na dokończenie inwestycji.