Radzymin: są pieniądze na informatyzację szpitala

Projekt informatyzacji SP ZOZ-u w Radzyminie uzyskał aprobatę samorządu. Zarząd województwa mazowieckiego zdecydował, że na ten cel szpital otrzyma dofinansowanie unijne w wysokości ponad 1,8 mln zł. Całkowita wartość inwestycji to przeszło 2,1 mln zł.

Do końca przyszłego roku Centrum Medyczne im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku - SPZZOZ w Radzyminie, które obejmuje zarówno szpital, jak i podległe mu dwie przychodnie w Radzyminie i Woli Rasztowskiej, zostanie w pełni zinformatyzowane. 

Obecnie placówka nie dysponuje nowoczesnym sprzętem komputerowym. Dokumentacja medyczna sporządzana jest w formie papierowej, przez co lekarz nie ma możliwości natychmiastowego wglądu do historii pacjenta. Utrudniony jest również obieg dokumentacji w samym szpitalu oraz w jednostkach mu podległych.

W ramach projektu zostanie rozbudowana m.in. sieć teleinformatyczna placówki. Zakupiony będzie również sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem medycznym oraz programami do zarządzania szpitalem.

W budynkach szpitala zainstalowane zostaną cztery inteligentne systemy zarządzania obiektami. Pojawi się monitoring wizyjny oraz system kontroli dostępu, które zwiększą bezpieczeństwo zarówno pracowników jak i pacjentów. Oprócz tego będą systemy, które pozwolą zminimalizować koszty zużycia energii elektrycznej oraz ogrzewania. Ponadto powstaną dwa Publiczne Punkty Dostępu do Internetu - jeden w przychodni w Radzyminie, a drugi w Woli Rasztowskiej. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH