Radom: 5,5 mln zł dla szpitala psychiatrycznego

Samodzielny Wojewódzki Publiczny Zespół Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Krychnowicach dostanie ponad 5,5 mln zł dotacji z budżetu województwa mazowieckiego na wymianę sieci elektrycznej i budowę kanalizacji deszczowej.

Remont instalacji jest konieczny, bo placówka musi dostosować budynki do unijnych norm. Krychnowicki szpital od kilku lat systematycznie wymienia wszystkie instalacje. Gotowe już są sieci centralnego ogrzewania, ciepłej wody i wodno-kanalizacyjna. Remont obejmie też postawienie nowej stacji transformatorowej, oświetlenie parku i budowę kanalizacji deszczowej. Szpital planuje też remont pawilonu, w którym mieści się zakład opiekuńczo-leczniczy.

Radomski szpital w Krychnowicach korzysta na tym, że w tegorocznym budżecie województwa mazowieckiego na inwestycje w służbie zdrowia zabezpieczono 91,5 mln zł, podczas gdy w zeszłym roku było tylko 59 mln zł.

Jak pisaliśmy na portalu rynekzdrowia.pl do największych samorządowych inwestycji należy modernizacja  Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie. Na ten cel z budżetu województwa zostanie przeznaczono 12 mln zł.

Rozbudowy doczeka się także Szpital Dziecięcy im. Jana Bogdanowicza w Warszawie. Placówka dostanie 8 mln zł na budowę obiektu, w którym znajdzie się blok operacyjny, oddział pooperacyjny, oddział intensywnej terapii oraz SOR. Dzięki temu w starych budynkach szpitala pojawi się miejsce na około 100 nowych łóżek dla dzieci.

Na konto Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia w Pruszkowie wpłynie z urzędu marszałkowskiego około 7 mln zł, dzięki czemu przeprowadzona zostanie kompleksowa modernizacja oddziału przyjęć z izbą przyjęć szpitala.

Około 3 mln zł przypadnie Wojewódzkiemu Szpitalowi Bródnowskiemu w Warszawie. Pozwoli to placówce na budowę sieci informatycznej i zakup nowego sprzętu medycznego. 3,5 mln zł dostanie na modernizację oddziału rehabilitacji Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie. Blisko 4 mln przeznaczono na przebudowę i wyposażenie SOR-u w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku.

Dzięki środkom z budżetu województwa tempa nabierze także budowa Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. dr J. Psarskiego w Ostrołęce. W 2011 roku planuje się tam zakup wyposażenia medycznego na oddziały szpitalne; dokończenie robót budowlano-montażowych i wykończeniowych wraz z zakupami wyposażenia technicznego i technologicznego. W sumie na ten cel samorząd wyasygnował 20 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH