Pyrzyce: będzie unijne dofinansowanie dla rehabilitacyjnego projektu

Dzięki środkom unijnym w Pyrzycach powstanie Specjalistyczna Klinika Rehabilitacyjna.

Projekt zakłada przeprowadzenie prac budowlanych związanych z dostosowaniem pomieszczeń istniejącego budynku do potrzeb placówki świadczącej usługi rehabilitacyjne oraz zakup nowoczesnego sprzętu medycznego i wyposażenia pomieszczeń dla pacjentów.

Powstanie baza hotelowa z 33 łóżkami, także dostosowanymi do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz baza zabiegowa w zakresie kinezyterapii, zabiegów elektromagnetycznych, światłoleczniczych, leczenia zimnem i ciepłem, hydroterapii,  w tym hydroterapii z użyciem solanki, inhalacji i masaży.

Ze środków unijnych zostanie zakupiony, m. in. aparat do krioterapii, kriokomora, aparat do wyciągów kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego, łóżka rehabilitacyjne.

Projekt stanowi innowację na skalę krajową, zakłada bowiem wykorzystanie w rehabilitacji naturalnych zasobów solankowych wód termalnych, które występują na terenie Pyrzyc.

Wartość projektu oszacowano na ponad 1,75 mln zł. Poziom unijnego dofinansowania wyniesie ponad 1 mln złotych.

Specjalistyczna Klinika Rehabilitacyjna jest przedsięwzięciem realizowanym przez spółkę Nasz Doktor, która buduje sieć przychodni od 2000 r. Obecnie w ramach spółki działają trzy przychodnie w Szczecinie, Pracownia Tomografii Komputerowej i Rezonansu Magnetycznego, także w Szczecinie oraz dwie przychodnie w Warszawie.

Nasz Doktor świadczy usługi zarówno w ramach kontraktu z NFZ, jak i komercyjnie.

Środki unijne dla spółki zdobyła szczecińska firma Zakład Usług Konsultingowych Know How, która wyspecjalizowała się w pozyskiwaniu funduszy unijnych dla placówek medycznych.  

– W ciągu ostatniego półtora roku 10 projektów, złożonych przez ZUK Know-How, otrzymało unijne dofinansowanie – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Renata Szczepocka z Grupy Know How, w skład której wchodzi, m.in. Zakład Usług Konsultingowych i Grupa Nowy Szpital. Projekty o dofinansowanie przygotował, m.in. dla Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie, Nowego Szpitala w Świeciu, Centrum Rehabilitacji Terapia Plus w Szczecinie, NZOZ Szpital im. Radzimira Śmigielskiego w Skwierzynie oraz szczecińskiej Porty Medyk.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH