Puławy będą mieć nowoczesne centrum dla seniorów W Centrum Aktywności Seniora znajdą się m.in. sala terapii zajęciowej, sala gimnastyczna i pokój pielęgniarski. Fot. Fotolia

Centrum Aktywności Seniora powstanie w dawnym budynku kolegium nauczycielskiego przy ul. Kołłątaja w Puławach. Na ten cel miasto otrzymało ponad 3,6 mln zł unijnej dotacji.

Jak informuje Urząd Miasta Puławy, planowane przedsięwzięcie obejmuje rozbudowę i przebudowę budynku znajdującego się przy ul. Kołłątaja (dawny budynek kolegium nauczycielskiego).

Przedsięwzięcie polega na rozbudowie i modernizacji istniejącego budynku, pełniącego dotychczas funkcję placówki oświatowej i dostosowanie go wraz z przyległym otoczeniem do pełnienia funkcji ośrodka wsparcia.

Cały budynek poddany zostanie termomodernizacji wraz z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej. Obiekt dostosowany zostanie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wszystkie pomieszczenia w budynku zaprojektowano w taki sposób, aby mieszczący się w nim ośrodek wsparcia był placówką nowoczesną i funkcjonalną dla wszystkich jego użytkowników.

W obiekcie zlokalizowane zostaną m.in. pomieszczenia centrum usług oraz punkt interwencji kryzysowej, którego elementami będą: pomieszczenia technologiczne i  gospodarcze, sala wypoczynku, sala terapii zajęciowej, sala gimnastyczna, pomieszczenia sanitarno-szatniowe, świetlica, gabinet pielęgniarski, a także pomieszczenia administracyjne, pomieszczenia zajęć grupowych, pokój pedagoga i psychologa, pokoje dla dzieci oraz pomieszczenia sanitarne.

Miasto otrzymało dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na realizację tego projektu. Wartość całego dofinansowania to ponad 15,3 mln zł, a kwota, która przypadnie Puławom to ponad 3,6 mln zł.

Zakres działań Miasta Puławy w ramach tego projektu to utworzenie Centrum Aktywności Seniora i Punktu wsparcia osób w kryzysie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH