Polska kardiochirurgia, w tym i dziecięca, jest chlubą polskiej medycyny. Lekarze potrafią leczyć na poziomie światowym. Niestety w ośrodkach brakuje miejsc dla dzieci, a w budżecie Ministerstwa Zdrowia pieniędzy na konieczną rozbudowę klinik kardiologicznych. Uniwersytecki Szpitalu Dziecięcym w Krakowie od lat pozyskuje środki na ten cel również z fundacji. Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało, że jest nadzieja, iż znajdą się środki na rozbudowę oddziału kardiochirurgii dziecięcej w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. W ten sposób możliwe będzie skrócenie dziecięcych kolejek do operacji wad serca.

W Klinice Kardiochirurgii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie lekarze operują co roku blisko 400 dzieci chorych na serce. Wiele z nich wymaga długiego, wieloetapowego leczenia. Tymczasem na oddziale intensywnej terapii kardiochirurgicznej szpital ma tylko 10 miejsc. Dlatego placówka postanowiła zorganizować koncert charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na zorganizowanie dwóch dodatkowych miejsc na tym oddziale.

Jak już informowaliśmy na stronach portalu rynekzdrowia.pl, koncert charytatywny z udziałem grupy muzyków „Wiener Solisten” i polskich śpiewaków operowych odbędzie się 18 stycznia 2009 r. o godz. 19.00 w Filharmonii Krakowskiej.

Podczas koncertu zorganizowana zostanie również licytacja, na którą wiedeńscy muzycy przekazali współczesną kopię skrzypiec Guarneri del Gesu. Obok skrzypiec, zlicytowane zostaną dwie grafiki Salvadora Dalego, przekazane przez prof. Janusza Skalskiego, szefa Kliniki Kardiochirurgii.

- Koszt utworzenia dodatkowych dwóch miejsc na oddziale intensywnej terapii kardiochirurgicznej, to 1 mln zł. Chcemy też zmodernizować oddział chirurgiczny, jednak tu potrzebne są już większe nakłady, ponieważ konieczne są gruntowne prace remontowe. Na ten cel potrzebujemy 5 mln zł  - mówi portalowi rynekzdrowia.pl, Magdalena Oberc, rzecznik prasowy krakowskiej kliniki.

Dodaje, że koncert charytatywny spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, także wielu znanych osób.

- Bilety, mimo, że nie były tanie, bo kosztowały 150 zł, rozeszły się niczym świeże bułeczki. Wszystkie zostały sprzedane. Swoją obecność na koncercie zapowiedziało wiele znanych osób m.in. Lech Wałęsa i Jerzy Buzek. Nadal dzwonią do nas osoby, które chciałyby pójść na ten koncert. Pytają czy w jakiś inny sposób mogą nam pomóc. Jesteśmy mile zaskoczeni - dopowiada rzecznik.

Dlatego szpital informuje zainteresowanych, że mogą też wpłacać pieniądze na konto Fundacji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, nr konta: 27 1600 1013 0002 0011 6070 7150 z dopiskiem „O Zdrowie Dziecka”.

Koncert to nie koniec walki o pieniądze dla najmłodszych. Szpital zapowiada aukcje charytatywne, na które już wiele znanych osób chce przekazać cenne przedmioty.

- Noblistka, pani Wisława Szymborska zaoferowała nam swój tomik wierszy - mówi Magdalena Oberc.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH