Powiat legionowski: Szpital Onkologiczny w Wieliszewie przed startem PET-a nie mają, ale pozostałą nowoczesną aparaturę do diagnostyki obrazowej owszem...

Od nowego roku zacznie działać NZOZ Mazowiecki Szpital Onkologiczny Uczelni Warszawskiej im. Marii Skłodowskiej Curie w Wieliszewie k. Legionowa.

Placówka przygotowana jest do hospitalizacji 80 chorych w pokojach 1 i 2 osobowych z zapleczem sanitarnym. Działalność ośrodka, ukierunkowana na leczenie pacjentów onkologicznych, zwiększy dostępność do wielospecjalistycznego leczenia stosowanego w jednej placówce z możliwością monitorowania skutków terapii. Skróci też czas oczekiwania na leczenie w północnym regionie Mazowsza. Celem ośrodka jest również umożliwienie pacjentom uczestnictwa we wszelkich działaniach profilaktycznych – zwłaszcza wczesnej diagnostyce nowotworów oraz ułatwienie kontaktu z ośrodkiem terapeutycznym i lekarzem prowadzącym dla pacjentów z regionów północno-wschodniej Polski i Mazowsza.

Szpital wyposażono w nowoczesną aparaturę do diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej, co pozwoli na prowadzenie działań profilaktycznych w zakresie wczesnego wykrywania nowotworów i dalsze monitorowanie podjętego leczenia. Nowoczesny sprzęt umożliwia również prowadzenie wobec pacjentów onkologicznych terapii kompleksowej – stosowanie metod leczenia skojarzonego – chirurgii, chemioterapii i radioterapii.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH