Podlaskie: pięć mln zł dla szpitala w Łomży

Prawie 5 mln zł otrzyma Szpital Wojewódzki im. kard. Wyszyńskiego w Łomży od samorządu województwa podlaskiego. Placówka przeznaczy środki na przenosiny oddziału płuc i gruźlicy do budynku przy al. Piłsudskiego i na związaną z tym reorganizację oddziałów ginekologiczno-położniczego i noworodkowego.

Stosowną umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałkowie Cezary Cieślukowski i Jacek Piorunek z dyrektorem szpitala Marianem Jaszewskim. 

Inwestycja związana z przeniesieniem oddziału płuc i gruźlicy do budynku głównego szpitala powinna zostać zrealizowana jeszcze w tym roku. To drugi etap szpitalnej przeprowadzki. Wcześniej do nowych pomieszczeń w budynku głównym Szpitala Wojewódzkiego przeniesiony został oddział zakaźny.

Oddział płucny ma zająć pierwsze piętro budynku, a mieszcząca się tam dotychczas ginekologia zostanie przeniesiona na drugie piętro. Liczba łóżek ma zmniejszyć się z 32 do 25, ale, jak uspokajał dyrektor Marian Jaszewski, "procent wykorzystania łóżek sięga obecnie jedynie 60 proc.".

Remontowane sale mają mieć oddzielne łazienki, odnowiony będzie oddział noworodkowy wraz z pododdziałem intensywnej opieki noworodka.

Ponadto prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski poinformował, że samorząd Łomży dyskutuje z samorządem województwa na temat zagospodarowania opuszczonego przez oddziały budynku przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie.

- Nie wyobrażam sobie, aby ten budynek mógł być komercyjnie sprzedany. Czy będzie to zakład opiekuńczo-pielęgnacyjny, czy szpital miejski, czy w grę wchodzi jeszcze inna koncepcja, za wcześnie dzisiaj mówić, jeszcze o tym dyskutujemy - mówił Mieczysław Czerniawski.

Podkreślił, że ze względu na duże zapotrzebowanie społeczne w budynku tym nadal powinna funkcjonować placówka ochrony zdrowia.

Wicemarszałek Jacek Piorunek podsumował, że przez ostatnie 4 lata samorząd województwa zainwestował w szpital niemal 32 mln zł.

-Ucyfrowienie aparatury rentgenowskiej, rozbudowa infrastruktury bloków operacyjnych, przebudowa spalarni odpadów poszpitalnych, termomodernizacja budynku, zakup tomografu, modernizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, rozbudowa lądowiska - to wszystko daje sumę 32 mln zł - wyliczał.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH