Podlasie: szpitale liczą na 40 mln zł unijnego dofinansowania

Wojewódzki Szpital Zespolony im. J. Śniadeckiego w Białymstoku oraz Szpital Wojewódzki w Łomży mają szansę na pozyskanie prawie 40 mln zł dofinansowania z funduszy unijnych.

Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego umożliwi modernizację bloków operacyjnych w szpitalach oraz zakup wyposażenia.

Szpital im. J. Śniadeckiego (projektodawca) będzie mógł ubiegać się o dotację dzięki decyzji zarządu województwa podjętej 8 marca 2011 r.

Projekt wart łącznie ponad 46,4 mln zł został wpisany na podstawową listę projektów kluczowych (wykazu inwestycji o strategicznym znaczeniu dla rozwoju województwa podlaskiego, współfinansowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego).

Po przeprowadzeniu oceny formalnej i merytorycznej projekt będzie mógł uzyskać dofinansowanie z działania 6.2. RPOWP Rozwój infrastruktury z zakresu opieki zdrowotnej. Będzie to możliwe dzięki przesunięciu środków - około 9,2 mln euro - z innych działań Programu.

Projekt „Rozbudowa infrastruktury bloków operacyjnych Szpitali Wojewódzkich w Białymstoku i Łomży w celu podniesienia standardów świadczonych usług” jest już realizowany.

- To jedna z najważniejszych inwestycji, która zapewni mieszkańcom województwa lepszy standard opieki zdrowotnej. Dofinansowanie z RPO pomoże zrealizować ją szybciej i jednocześnie odciąży finanse województwa. Nie możemy bowiem zaniechać tego przedsięwzięcia, mimo trudnej sytuacji budżetowej - podkreśla Jarosław Dworzański, marszałek województwa podlaskiego.

Dzięki inwestycji zabiegi operacyjne w szpitalu w Białymstoku i Łomży przeprowadzane będą w warunkach bezpieczniejszych zarówno dla pacjentów, jak i personelu medycznego. W ramach projektu szpital wojewódzki w Białymstoku zyska: zmodernizowany 7-salowy blok operacyjny, wyposażony w nowoczesny sprzęt, centralną sterylizatornię z wyposażeniem oraz zmodernizowany dział obrazowania.

Z kolei Szpital Wojewódzki w Łomży zakupi aparaturę i sprzęt medyczny na potrzeby bloku operacyjnego z pododdziałem opieki pooperacyjnej i działu higieny szpitalnej oraz przeprowadzi niezbędne remonty i prace adaptacyjne. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH