Wtorek, 21 października 2014 

PAP/Rynek Zdrowia | 13-04-2012 13:34

Podkarpackie: szpital w Brzozowie ma nowy pawilon onkologiczny Onkologia

W Szpitalu Specjalistycznym Podkarpackim Ośrodku Onkologicznym w Brzozowie otwarto w piątek (13 kwietnia) nowy pawilon lecznictwa onkologicznego, w którym będą działały oddziały: chemioterapii, hematologii i dziecięcy, a także poradnie onkologiczne.

Podkarpacki Ośrodek Onkologiczny Szpital Specjalistyczny im. ks. Bronisława Markiewicza w Brzozowie

Pacjenci pojawią się w nowym pawilonie na przełomie kwietnia i maja - powiedział PAP dyrektor szpitala Antoni Kolbuch. Do tego czasu obiekt oraz wszystkie oddziały muszą jeszcze uzyskać zgodę inspektora nadzoru budowlanego.

W nowym pawilonie na oddziałach chemioterapii, hematologii i dziecięcym znajdą się łącznie 104 łóżka oraz 13 dodatkowych dla rodziców i opiekunów małych pacjentów. Będzie także dzienna chemioterapia, poradnie chemioterapii i hematologii onkologicznej, hotel dla pacjentów leczonych ambulatoryjnie oraz dla opiekunów pacjentów. Są też m.in. gabinety psychologów klinicznych.

Dyrektor Kolbuch wyjaśnił, że rozbudowa Ośrodka Onkologicznego w Brzozowie była konieczna głównie ze względu na niewystarczające warunki lokalowe. Do leczenia onkologicznego kwalifikowanych jest coraz więcej osób - w ciągu ostatnich trzech lat liczba hospitalizacji na wszystkich oddziałach onkologicznych w szpitalu w Brzozowie wzrosła o ponad 62 proc. 

Koszt inwestycji to 13 mln zł, w tym 5 mln zł pochodziło z budżetu samorządu podkarpackiego, a 6 mln zł z kredytu bankowego zabezpieczonego hipoteką majątku powiatu brzozowskiego. Na nowoczesne wyposażenie pawilonu wydano ponad 800 tys. zł.

Jest to pierwszy etap rozbudowy Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego w Brzozowie. Tuż obok powstaje nowy budynek, w którym znajdzie się pierwszy na Podkarpaciu bank komórek macierzystych i ośrodek przeszczepów szpiku, a także izolatki dla pacjentów hematologii, apteka z pracownią leków cytostatycznych i pracownia żywienia pozajelitowego. Termin realizacji wyznaczono na 2014 r.

Ponadto w starym budynku zostaną przeprowadzone modernizacje i remonty na oddziałach, które przeniosą się do nowego pawilonu - powstanie tam oddział dla pacjentów radioterapii oraz chirurgia onkologiczna. 

W planach jest także budowa nowoczesnego zaplecza diagnostycznego, dzięki któremu szpital nie będzie już musiał wykonywać kosztownych badań w odległych klinikach.

  • Podziękowanie
    Oddział Chemioterapii to jeden z najlepiej obsadzonych specjalistami oddziałów .Na szczególną uwagę zasługuje i podziękowania Pani Ordynator Joniec Maria i cały jej Personel .Wspaniały lekarz ,fahowiec ,człowiek ,prawdziwy lekarz -powiem krótko -uratowała mi życie za co serdecznie dziękuję i życzę dużo sił w ciężkiej i odpowiedzialnej Pracy - w walce z nowotworami oraz sukcesów w leczeniu jak w moim przypadku.

    ~zibipietruszka@interia.pl, 2014-10-13

  • ocena
    Leżałem z przerwami na Oddziale Chemioterapii w nowym pawilonie ,, H ,, w Brzozowie w okresie od 6.06-22.06. 2013 r. i nadal będę tam leczony. Moje osobiste wrażenie,. Jest świetnie byłem zaskoczony wyposażeniem placówki. Jest wspaniały personel medyczny oceniam go na szóstkę. Obsługa pielęgniarek jak i salowych świetna. Cóż tu dodać. Jestem w pełni podziwu i szacunek dla tego pomysłu. Nie ma porównania do przeszłości, gdzie na jednym oddziale były dwa. Pamiętam lata 2009 i 2010 było ciężko zarówno dla pacjentów jak i personelu medycznego. Wybieram się po przerwie na ten oddział. Śliczne dzięki. Zbigniew.

    ~zibiimozg, 2013-06-28

DODAJ KOMENTARZ

SUBSKRYBUJ WIADOMOŚCI RYNKU ZDROWIA

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl
prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Rynek Zdrowia: polub nas na Facebooku


Rynek Zdrowia: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze


RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

NAPISZ DO NAS

Mieli zbudować szpital, zbudowali model finasowania PPP

Firma Warbud nie zbuduje w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) pawilonu szpitalnego w Łańcucie. O powodach rezygnacji z budowy oraz o przyszłości PPP w sektorze ochrony zdrowia rozmawiamy z Mirosławem Józefczukiem*, członkiem zarządu Warbudu.

POLECAMY W SERWISACH