Podkarpacie: dodatkowe unijne miliony dla szpitali

Zarząd województwa podkarpackiego przeznaczył dodatkowe 25 mln zł dla lecznic w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Zarząd wybrał do dofinansowania siedem wniosków z listy rezerwowej w ramach działania 5.2 Infrastruktura ochrony zdrowia i pomocy społecznej RPO Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013.

I tak:

– Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu otrzyma 4 929 374 zł na rozbudowę i przebudowę pomieszczeń dla Oddziału Położniczo-Neonatologicznego COM w Jarosławiu.

– Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Fryderyka Chopina dostanie 5 mln zł na rozbudowę i modernizację Podkarpackiego Centrum Onkologii wraz z zakupem wyposażenia.

– Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie będzie realizował projekt Nowoczesny Blok Operacyjny na miarę XXI wieku – zakup wyposażenia z dotacją o wysokości 4 975 057 zł.

– Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nowej Dębie otrzyma 2 338 872 zł na poprawę jakości i dostępności świadczeń zdrowotnych w zakresie onkologii.

– Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kolbuszowej stworzy Salę Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego wraz z zapleczem diagnostycznym. Wartość dotacji to 1 542 637 zł.

– Wojewódzki Szpital w Przemyślu kupi wysokospecjalistyczny sprzęt medyczny. Otrzyma na to 1 383 564 zł dofinansowania.

– Wojewódzki Podkarpacki Szpital Psychiatryczny w Żurawicy dostanie 4 999 998 zł na modernizację i rozbudowę obiektów szpitalnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH