Pod koniec tego roku pierwsi pacjenci wejdą do nowych sal w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku. Trwają przygotowania obiektu do odbioru.

Liczba łóżek dzięki budowie nowego pawilonu zwiększy się o ok. 100. Polepszenie warunków powinni jednak odczuć nie tylko ci, którzy będą leczeni na przeniesionych do nowego skrzydła oddziałach. Luźniej zrobi się także w starym pawilonie.

Wszystkie prace budowlane w nowo wybudowanym skrzydle zostały zakończone. Teraz trwa sprzątanie, próby instalacji, kompletowanie dokumentacji, która musi być załączona do wniosku o odbiór obiektu przez powiatowego inspektora nadzoru budowlanego. Komisja złożona m.in. z przedstawicieli straży pożarnej i służb sanitarnych, ordynatorów, pielęgniarek oddziałowych, rzeczoznawcy BHP, ma rozpocząć odbiór budynku w drugiej połowie sierpnia.

W nowych szpitalnych salach brakuje na razie sprzętów. Jak zapewnia Stanisław Kwiatkowski, dyrektor szpitala, przetarg na dostawę pierwszej części wyposażenia zostanie rozstrzygnięty w tym tygodniu. Potem firma wybrana w przetargu będzie miała dwa miesiące na dostawę. Pod koniec roku więc pacjenci skorzystają z nowych sal.

Nowe skrzydło budynku będzie oddane do użytku z opóźnieniem w stosunku do wcześniejszych założeń. Miało bowiem być gotowe do odbioru na przełomie lutego i marca br. Potem mówiło się o kwietniu i przyjmowaniu pacjentów do nowych sal zaraz po wakacjach.

W trakcie budowy, zmieniła się jednak koncepcja dotycząca przeznaczenia niektórych części budynku, co doprowadziło do nieporozumień pomiędzy wykonawcą a dyrekcją szpitala.

Teraz, jak zapewnia dyrektor, Kwiatkowski, termin jest ostateczny.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH