Piekary Śl.: w przyszłym roku pierwsze przyjęcia w rozbudowanym szpitalu Piekary Śl.: w przyszłym roku pierwsze przyjęcia w rozbudowanym szpitalu. Fot. Archiwum

W połowie przyszłego roku pierwsi pacjenci powinni być przyjmowani już w nowych pomieszczeniach Szpitala Miejskiego w Piekarach Śląskich. Rozbudowa placówki jest zaawansowana w połowie, a warte 34 mln zł prace idą zgodnie z planem - przekazały lokalne władze.

Rozbudowa piekarskiego szpitala to jedna z najważniejszych inwestycji w mieście. Bez tych prac lecznica musiałaby zostać zamknięta z końcem przyszłego roku, bo obecne budynki nie spełniają określonych przepisami wymogów.

- Wszystkie oddziały, które mieszczą się w obecnie funkcjonujących budynkach znajdą swoje miejsce w nowym. Po uzyskaniu wszystkich możliwych pozwoleń odpowiednich służb w połowie przyszłego roku zostaną tutaj przyjęci pierwsi pacjenci - powiedziała podczas poniedziałkowej (24 sierpnia) konferencji prasowej prezes Szpitala Miejskiego w Piekarach Śląskich Anita Wardzyk-Kulińska.

Prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj podkreśliła, że budowa szpitala to najbardziej pożądana przez mieszkańców inwestycja.

- Przebiega ona zgodnie z planem, a wszystkie płatności regulowane są na bieżąco. Miasto powiatowe musi mieć placówkę świadczącą opiekę medyczną na najwyższym poziomie. Trzeba spełnić dwa warunki - godne warunki dla pacjentów oraz dla personelu - powiedziała.

Rozbudowa Szpitala Miejskiego została podzielona na trzy etapy. Pierwszy - zakończony już - obejmował przygotowanie terenu poprzez wykonanie lub przebudowę sieci i przyłączy. Obecnie trwa realizacja drugiego, związanego z budową nowego budynku szpitala, zlokalizowanego wzdłuż ul. Kościuszki. Prowadzone są w nim m.in. roboty instalacyjne, wykonywany jest montaż ścianek działowych, stolarki okiennej oraz roboty tynkarskie.

Zakończenie wszystkich prac w nowym budynku zaplanowano na początek przyszłego roku. Na parterze znajdzie się izba przyjęć: ogólna, ginekologiczna i chirurgiczna, na pierwszym piętrze - oddział geriatryczny i endokrynologiczny, na drugim - oddział wewnętrzny, trzecim - oddział ginekologiczny i położniczy z blokiem porodowym, a na ostatnim chirurgiczny - z blokiem operacyjnym.

W ostatnim, trzecim etapie, zostaną wyburzone stare szpitalne budynki, zlokalizowane wzdłuż ul. Szpitalnej, inne zostaną zaadaptowane do nowych funkcji - centralnej sterylizatorni, części administracyjnej, czy przychodni i apteki.

Umowę w sprawie budowy nowego budynku szpitala podpisano w grudniu 2014 r. Obiekt buduje Przedsiębiorstwo Budowlane Dombud SA z Katowic. Koszt zadania to niemal 34 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH