PZU Zdrowie zapowiada 40 własnych placówek do 2020 r. PZU Zdrowie ma już 30 własnych przychodni, współpracuje też z ok. 1700 innymi podmiotami. Do 2020 r. chce mieć 40 własnych placówek medycznych. Fot. archiwum

Do 2020 r. PZU Zdrowie chce mieć 40 własnych placówek medycznych - poinformował we wtorek (8 listopada) w Katowicach prezes spółki Paweł Kacprzyk. W Katowicach otwarto właśnie pierwszą placówkę w tzw. pełnym brandingu PZU Zdrowie.

Spółka ma już 30 własnych przychodni, współpracuje też z ok. 1700 innymi podmiotami.

- To pierwsza placówka, która jest w pełni zaprojektowana od samego początku przez PZU Zdrowie. To była pusta przestrzeń, którą my wymyśliliśmy - od gabinetu lekarskiego, przez punkty pobrań, modele recepcji, korytarze, oznakowanie, sposób wizualizacji, po to, żeby zobaczyć, jak nasze pomysły będą przyjęte zarówno przez pracowników, jak i pacjentów. To placówka testowa, modelowa. Na bazie zebranych przez najbliższych sześć miesięcy opinii będziemy ewentualnie modyfikowali nasz layout i później uruchamiamy cały plan remontów - powiedział prezes Kacprzyk podczas wtorkowej konferencji prasowej.

Przychodnia w centrum Katowic przyjmuje pacjentów w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia (lekarz rodzinny, pielęgniarka środowiskowa, alergologia, gastrologia, neurologia, okulistyka, laryngologia dziecięca, stomatologia), ale też na warunkach komercyjnych lub w ramach tzw. grupowego ubezpieczenia zdrowotnego. W sumie w placówce jest kilkanaście poradni specjalistycznych.

- Każdy może przyjść, złożyć tu deklarację POZ, w ramach NFZ. Generalnie większość placówek należących do PZU to placówki, które mają kontrakty z NFZ, obsługują jednocześnie pacjentów komercyjnych. Ci pacjenci komercyjni to dwie grupy - pierwsza grupa to pacjenci, którzy wykupują sobie indywidualne konsultacje lekarskie, a druga grupa to ubezpieczeni - tacy, którzy mają w ramach opieki medycznej wykupywanej przez zakłady pracy grupowe ubezpieczenie zdrowotne wykupione w PZU - wyjaśnił prezes Kacprzyk.

Spółka PZU Zdrowie powstała dwa lata temu do przeprowadzenia projektów akwizycyjnych.

- Mamy ponad 300 mln zł zarezerwowanych na akwizycję i generalnie nasz rozwój w placówkach medycznych ma się opierać na akwizycjach, czyli przejmowaniu podmiotów już działających na rynku i otwieraniu własnych placówek, zupełnie od zera, tam gdzie nie możemy danej placówki kupić - dodał prezes.

Jeszcze w ubiegłym roku rozważano inwestycje w szpitale, ale ustawa o dekomercjalizacji szpitali - jak mówił Kacprzyk - zamyka teraz takiemu inwestorowi jak grupa PZU możliwość udziału w takich projektach.

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH