Oświęcim: lepsze warunki w szpitalu

Pacjenci dwóch oddziałów - chorób płuc i gruźlicy oraz rehabilitacyjnego w Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu, dzięki przeprowadzonej w ostatnich miesiącach gruntownej modernizacji są leczeni w dużo lepszych warunkach.

Wcześniej oddział rehabilitacji znajdował się w oddzielnym budynku odziedziczonym po miejskim żłobku. Dlatego nie był przystosowany do potrzeb placówki leczniczej. Nie można było także w pełni wykorzystać nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego, który został zakupiony w ostatnich latach.

Teraz po przeprowadzce do zmodernizowanych pomieszczeń w głównej siedzibie oświęcimskiej lecznicy wiele się zmieniło. Oddział będzie mógł przyjąć 32 chorych, do dyspozycji których są sale od jedno- do maksymalnie czteroosobowych, każda z łazienką.

Z kolei oddział chorób płuc i gruźlicy, może obecnie przyjąć do 45 pacjentów. Po przebudowie są tu dwuosobowe sale, w każdej jest łazienka. Zamontowano także dwie windy. Dotąd pacjentów, którzy mieli kłopoty z poruszaniem się, na badania trzeba było znosić z piętra na noszach.

Inwestycja kosztowała w sumie 6,2 mln zł, w tym prawie 5,1 mln zł wyłożył powiat oświęcimski, a resztę Zespół Opieki Zdrowotnej.

Szpital rozpoczął też drugi etap inwestycji o wartości 3,6 mln zł. W jego ramach powstaje nowy budynek, w którym znajdą się poradnie, pracownie i laboratoria do badań dla oddziałów. W planach jest także budowa łącznika pomiędzy zmodernizowanym pawilonem a głównym budynkiem.

Wyremontowaną część szpitala oficjalnie oddano do użytku we wtorek (29 kwietnia).

Więcej: www.gazetakrakowska.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH