Olsztyn: szpital dziecięcy sprostał wymaganiom resortu zdrowia

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie zakończył prace nad dostosowaniem Klinicznego Oddziału Chirurgii i Urologii Dziecięcej do wymogów Ministerstwa Zdrowia. Odremontowany oddział spełnia też oczekiwania małych pacjentów i ich opiekunów.

Dzięki kompleksowej modernizacji największego w olsztyńskim szpitalu dziecięcym oddziału pacjenci, ich opiekunowie, a także personel zyskali komfortowe warunki leczenia i pracy.

Dodatkowo, dzięki przeniesieniu bloku operacyjnego do nowej części szpitala, stworzony został w jego miejsce funkcjonujący w ramach chirurgii pierwszy w tej części Polski i jeden z trzech w kraju 7-łóżkowy Pododdział Oparzeniowo-Urazowy dla Dzieci.

Kliniczny Oddział Chirurgii i Urologii Dziecięcej szpitala pediatrycznego w Olsztynie zajmuje się diagnostyką i leczeniem chirurgicznym wad wrodzonych, chorób nabytych oraz urazów wielonarządowych i oparzeń okresu noworodkowego i wieku dziecięcego do 18. roku życia. Co roku oddział przyjmuje ok. 4 tysięcy pacjentów z całego województwa i spoza niego.

Dotąd olsztyński Szpital Dziecięcy koncentrował się na leczeniu oparzeń u dzieci z województwa warmińsko-mazurskiego. Teraz ośrodek jest gotowy do leczenia oparzeń ciężkich także u dzieci spoza województwa. W Polsce są jedynie trzy centra leczenia oparzeń u dzieci: w Krakowie, Szczecinie i od teraz - w Olsztynie. 

Całkowity koszt prac dostosowawczych wyniósł ok. 3,3 mln zł, z czego ok. 150 tys. zł. stanowiła dotacja z PFRON, 227 tys. zł na dostosowanie oddziału do wymogów przeciwpożarowych przeznaczył samorząd województwa - organ założycielski  szpitala, a 2,9 mln zł stanowił wkład własny szpitala. Ponadto samorząd województwa zdecydował o dofinansowaniu w wysokości 100 tys. zł zakupu inkubatora na potrzeby oddziału.

Uroczyste otwarcie oddziału nastąpi w czwartek (1 sierpnia).

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH