Nowy Sącz: w sierpniu ruszy budowa centrum onkologii

Warszawski Mostostal S.A., za sumę 25,5 mln zł wybuduje Centrum Onkologii przy Szpitalu Specjalistycznym im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu.

Oferta Mostostalu była najtańsza i niższa o blisko 30 proc. od kolejnej oferty. Rozpiętość cenowa była znaczna, bowiem najdroższa oferta opiewała na 45 mln zł. Do budowy centrum chciało przystąpić 11 firm, a ofertę dotyczącą nadzoru nad przedsięwzięciem przysłały cztery firmy. Przetarg ogłoszony przez Szpital Specjalistyczny w Nowym Sączu przyciągnął oferentów z całego kraju.

Jedno z przegranych przedsiębiorstw oprotestowało przetarg, lecz po wyjaśnieniach udzielonych przez inwestora zrezygnowało z dalszej drogi odwoławczej w Urzędzie Zamówień Publicznych.

Projekt zakłada otwarcie ośrodka liczącego ok. 100 łóżek. Do dyspozycji pacjentów będzie zakład radioterapii oraz oddział chemioterapii, w którym pracować będą wykwalifikowani lekarze i pielęgniarki. Część przyszłych pracowników centrum od pewnego czasu przechodzi specjalistyczne szkolenia i uzupełnia kwalifikacje.

Artur Puszko, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Nowym Sączu, podczas tegorocznej konferencji Rynku Zdrowia zapewniał, że wsparcie finansowe inwestycji, dotyczące wyposażenie przyszłej placówki, obiecało Ministerstwo Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych. Zgodnie z tymi ustaleniami za kwotę 55 mln złotych zostanie sfinansowany zakup sprzętu medycznego.

Uruchomienie nowosądeckiego Centrum Onkologii planowane jest na rok 2013. Rozpoczęcie budowy ma nastąpić w sierpniu, około miesiąc po podpisaniu umowy z wykonawcą. Trwające pracę mają nie zakłócić funkcjonowania szpitala.

 – W Małopolsce brakowało takiego właśnie terenowego ośrodka. Jeśli powstanie jeszcze Centrum Onkologii w Nowym Sączu, chorzy z woj. małopolskiego będą mieli średnio ok. 50 kilometrów do specjalistycznego ośrodka onkologicznego – skomentował prof. Leszek Kołodziejski, kierownik Tarnowskiego Ośrodka Onkologicznego i konsultant wojewódzki w dziedzinie chirurgii onkologicznej.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH