KG/Rynek Zdrowia | 27-11-2017 15:55

Nowa Sól: w szpitalu powstanie druga sala hybrydowa

Wielospecjalistyczny Szpital Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Nowej Soli otrzymał 2 mln 752 tys. zł dofinansowania na stworzenie drugiej sali hybrydowej a trzeciej hemodynamiki.

Druga sala hybrydowa pozwoli zajmować się jednocześnie dwoma pacjentami. Fot. Archiwum

Jak informuje szpital w Nowej Soli, środki zostały przyznane w ramach Programu Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo-Naczyniowego POLKARD na lata 2017-2020 w ramach zadania: doposażenia hybrydowej sali operacyjnej na potrzeby chirurgii naczyniowej, kardiologii i kardiochirurgii w roku 2017. Szacunkowy koszt całego zadania to 3 mln 670 tys. zł.

- Druga sala hybrydowa pozwoli nam tak rozłożyć zabiegi, żeby pacjenci nie czekali na nie do późna w nocy. Poprawi to zdecydowanie dostęp do przeprowadzanych na naszym oddziale zabiegów - mówi dr Jarosław Hiczkiewicz, kierownik oddziału kardiologii w WSSP ZOZ Nowa Sól.

Dodatkowo w ramach zadania zostanie kupiony cyfrowy angiograf do badań serca i naczyń, stół angiograficzny z pływającym blatem, aparatura do hemofiltracji i krążenia pozaustrojowego, respirator, aparat ultrasonograficzny.

Nowoczesna sala hybrydowa zostanie uruchomiona już w drugim kwartale 2018 r.