Mazowieckim ZOZ-om, publicznym i niepublicznym, oraz innym potencjalnym beneficjentom środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego dla ochrony zdrowia pozostało już niewiele czasu na złożenie wniosków o dofinansowanie realizacji projektu. Ostateczny termin to 22 września.

Kwota z RPO WM w ramach konkursu 7.1 (infrastruktura służąca ochronie zdrowia i życia) wynosi łącznie 136,7 mln zł, tj. 66 proc. alokacji na całe działanie na lata 2007-2013. Maksymalny poziom dofinansowania to 85 proc.


- Zachęcamy do składania wniosków, jako że harmonogram na 2008 r. nie przewiduje kolejnego naboru dla 7.1 - poinformowała portal rynekzdrowia.pl Lidia Krawczyk z Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych Urzędu Marszałkowskiego.


Podkreśliła, że szpitale, przychodnie, zakłady opiekuńczo-lecznicze i pielęgnacyjno-opiekuńcze, poradnie, ambulatoria i jednostki organizacyjne publicznej służby krwi starają się w ramach RPO WM o dofinansowanie projektów związanych najczęściej z rozbudową, przebudową i modernizacją budynków i pomieszczeń (termin dostosowania do standardów technicznych i sanitarnych mija w 2012 r.). Lecznice masowo starają się również o środki na zakup nowego sprzętu, w tym diagnostycznego oraz na dostosowanie istniejącej infrastruktury do związanych z nim standardów. Możliwość dofinansowania nie dotyczy ZOZ-ów świadczących usługi leczenia uzdrowiskowego oraz ratownictwa medycznego.


- Warto podkreślić, że w porównaniu z poprzednią edycją ubiegania się o środki unijne (ZPORR 2004-2006) procedury apilkacyjne zostały znacznie uproszczone - ocenia Lidia Krawczyk. -Nastąpiła zmiana sposobu rozliczania projektu, pojawiła się także możliwość odwołania się projektodawcy od decyzji zapadających na każdym etapie oceny projektu. Nie trzeba też tylu załączników przy składaniu wniosku.


Wyniki konkursu 7.1 poznamy prawdopodobnie nie wcześniej, niż w początkach listopada.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH