Mazowieckie: będą pieniądze na nowe budynki dla "Drewnicy”

Sejmik Województwa Mazowieckiego przyjął uchwałę w sprawie dokapitalizowania spółki Mazowiecki Szpital Wojewódzki „Drewnica”, dzięki czemu możliwe będzie rozpoczęcie budowy nowych budynków szpitala psychiatrycznego w podwarszawskich Ząbkach.

- W najbliższych miesiącach możemy spodziewać się, że zostanie wybrany wykonawca robót - mówi Robert Perkowski, burmistrz Ząbek w materiale, który publikuje na swoim kanale za pośrednictwem YouTube.

Ząbkowski szpital mieści się w starych, zabytkowych, ponad 100-letnich budynkach, które nie nadają się ani do remontu, ani do dalszego prowadzenia działalności leczniczej. Dlatego już kilka lat temu zapadła decyzja o budowie nowego obiektu. Ma być zlokalizowany na 12-hektarowej działce przyległej do szpitala. Koszt budowy to ok. 177 mln zł.

Według istniejącego projektu obiekt miałby 280 łóżek, co razem z 25 miejscami w oddziale dziennym pozwoli na jednoczesną hospitalizację 305 pacjentów. Projekt przewiduje także zagospodarowanie terenu przyszpitalnego - stworzenie miejsca wypoczynku na świeżym powietrzu.

Jeśli nie wybudowano by nowego budynku, to w 2016 r. „Drewnica" zostałaby zlikwidowana. Wszelkie pozwolenia na użytkowanie budynków - m.in. od sanepidu, straży pożarnej - szpital ma do 2016 r. W ciągu dwóch lat trzeba też dostosować go do wymogów Ministerstwa Zdrowia.

O budowę nowego obiektu zabiegali m.in. pracownicy ząbkowskiej placówki i ząbkowski samorząd.

Czytaj więcej: Mazowieckie: szpital psychiatryczny padnie ofiarą samorządowych oszczędności?

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH