Małopolskie: z rezerwy krajowej na zdrowotne inwestycje

Wśród inwestycji, które dostały wsparcie zarządu województwa małopolskiego z krajowej rezerwy wykonania znalazło się Centrum Urazowe Medycyny Ratunkowej i Katastrof.

Województwo małopolskie otrzymało blisko 39,4 mln euro w ramach podziału 512 mln euro z krajowej rezerwy wykonania (KRW). Do pieniędzy przyznanych Małopolsce w ramach krajowej rezerwy wykonania doszły pieniądze z dostosowania technicznego i na projekty popowodziowe, co daje łącznie 67,7 mln euro dodatkowych środków dla Małopolski z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Jak poinformował marszałek Marek Sowa, zarząd województwa postanowił rozdzielić środki z KRW m.in. na drogi o znaczeniu lokalnym (18 mln euro), promowanie czystego transportu miejskiego (5 mln euro) oraz 2 mln euro – na tzw. „zielony kampus” UJ.

Wsparcie finansowe ze środków KRW otrzymają także dwie inwestycje Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie: modernizacja oddziału klinicznego Kliniki Chirurgii Ogólnej i Gastroenterologicznej (2 mln euro) oraz budowa Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof (1,5 mln euro).

Region w ramach Małopolskiego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 miał do rozdysponowania 1,29 mld euro. Do końca ubiegłego roku podpisano 1629 umów z beneficjentami, rozliczono 1,66 mld zł, czyli ok. 31 proc. wszystkich pieniędzy unijnych przyznanych Małopolsce. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH