Lubuskie: coraz więcej inwestycji w szpitalach

Tylko w ub. r. lubuskie szpitale otrzymały na inwestycje ponad 50 mln zł z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (LRPO).

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp.  z LRPO i budżetu województwa lubuskiego dostał łącznie ponad 16 mln zł. Lada dzień powinna się tu zakończyć modernizacja spalarni odpadów, której łączny koszt wyniósł 5,1 mln zł. Szpital wzbogacił się też o nową aparaturę: gamma kamerę i rezonans magnetyczny. Powstał Regionalny Ośrodek Neuronawigacji w Terapii i Diagnostyce Centralnego Układu Nerwowego i Kręgosłupa.

Do inwestycji dołożył się również marszałek, który przeznaczył pół miliona złotych na modernizację oddziału dziecięcego. Udało się ją przeprowadzić za 400 tys. zł, a za zaoszczędzone 100 tys. zł szpital wyremontował oddział laryngologiczny. Za 250 tys. zł odnowiony został również blok operacyjny.

Szpital Wojewódzki SPZOZ w Zielonej Górze zainwestował blisko 13,7 mln zł. Otworzył m.in. Lubuski Ośrodek Neurochirurgii i Neurotraumatologii. Nowością w lecznicy jest 64-rzędowy tomograf komputerowy. Szpital zakończył też pierwszy etap modernizacji oddziału zakaźnego. Od zielonogórskiego magistratu placówka dostała 350 tys. zł na zakup narzędzi  neurochirurgicznych.

W pozostałych szpitalach podległych marszałkowi do najważniejszych inwestycji należy termomodernizacja.

Wartość wszystkich dotacji na poprawę infrastruktury ochrony zdrowia w regionie przekroczyła 55 mln zł. Oprócz tego lecznice wydały na remonty i zakupy 18 mln zł ze środków własnych. Najwięcej, 9,3 mln zł, wyłożył szpital w Zielonej Górze.

Więcej: www.gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH