Lubuska Sieć Teleradiologii: konsorcjum powołane

W poniedziałek (15 listopada) na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyło się uroczyste podpisanie umów, związanych z powołaniem konsorcjum, które zajmie się utworzeniem Lubuskiej Sieci Teleradiologii.

Lubuska Sieć Teleradiologii e-zdrowie w diagnostyce obrazowej to projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Projekt ma na celu utworzenie teleradiologicznej sieci diagnostycznej  łączącej za pomocą usług e-zdrowia kilkanaście szpitali publicznych i niepublicznych na terenie całego województwa lubuskiego.

Całkowity budżet projektu wynosi 19,5 mln zł. Powołanie w poniedziałek konsorcjum lubuskich szpitali otrzyma dotację unijną w wysokości 15,5 mln zł. Dzięki tym środkom zostanie rozbudowana sieć teleinformatyczna w placówkach, powstanie także baza danych na uniwersytecie. Zakończenie projektu planowane jest na koniec I kwartału 2012 r.

W konsorcjum znalezło się się w sumie 12 placówek: Uniwersytet Zielonogórski, Szpital Wojewódzki SPZOZ im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze, Szpital Wojewódzki SPZOZ w Gorzowie Wielkopolskim, SPZOZ w Sulechowie, Wielospecjalistyczny Szpital SPZOZ w Nowej Soli, SPZOZ w Międzyrzeczu, NZOZ Centrum Medyczne ALDEMED, NZOZ „Szpital na Wyspie”, SPZOZ w Sulęcinie, SPZOZ w Słubicach, Samodzielny Publiczny Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Międzyrzeczu oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Ciborzu

Jak informował portal rynekzdrowia.pl według inicjatorów przedsięwzięcia, wpłynie ono na usprawnienie i skrócenie czasu obsługi pacjenta w zakresie diagnostyki obrazowej oraz wprowadzi cyfrowy system archiwizacji danych medycznych.

– Jednym z celów projektu jest wdrożenie usług elektronicznych związanych z e-zdrowiem, co przyczyni się do poprawy powszechnego dostępu do informacji, w tym przypadku w sektorze ochrony zdrowia – mówiła rzecznik Uniwersytetu Zielonogórskiego, Ewa Sapeńko.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH