Lublin: za blisko 200 mln zł dokończą budowę szpitala onkologicznego

Za 195 mln zł polsko-czeskie konsorcjum dokończy budowę nowego gmachu Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. To prestiżowy i ważny szpital, do którego przyjeżdżają chorzy na raka nie tylko z Lubelszczyzny. Rocznie leczy się tam 32 tys. osób, a COZL ma 186 łóżek. Tymczasem na placu budowy nic się nie dzieje od wakacji 2012 roku.

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej poinformowało w środę 5 lutego, że w przetargu na dokończenie rozbudowy i modernizacji Centrum wybrane zostało konsorcjum, w skład którego wchodzą: polska spółka Block, jako lider, czeska firma Block a.s. oraz polska spółka JP Contracting. Konsorcjum to złożyło najkorzystniejszą ofertę na kwotę 194,9 mln zł brutto. Na tym etapie dyrekcja jest gotowa do podpisania umowy z wyłonionym wykonawcą w najbliższym możliwym terminie.

Na przetarg wpłynęły dwie oferty; drugą - na kwotę 214,3 mln zł brutto - złożył Budimex. Strony postępowania mają 10 dni na złożenie ewentualnego odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej w Warszawie.

Rozbudowa i modernizacja lubelskiego Centrum Onkologii rozpoczęła się w 2011 r. Prowadzona na zasadzie "zaprojektuj - wybuduj" miała zakończyć się w 2013 r. Jednak we wrześniu 2012 r. dyrekcja centrum zerwała umowę z wykonawcą, konsorcjum, którego liderem był Mostostal Warszawa, z powodu opóźnień budowy i błędów wykonawcy. Pierwszy przetarg na dokończenie prac został unieważniony, ponieważ nie wpłynęła nań żadna oferta.

Łączne nakłady na inwestycję mają sięgnąć prawie 242 mln zł. Ponad 168 mln zł dotacji na ten cel Centrum Onkologii uzyskało z budżetu państwa. Pozostałe koszty mają być pokryte ze środków samorządu województwa lubelskiego.

Po rozbudowie powierzchnia szpitala ma się zwiększyć do około 56 tys. metrów kwadratowych, a liczba łóżek - do 507. Ma być siedem sal operacyjnych oraz dwie sale chirurgii, a w podziemiach dwupoziomowy parking. Powstaną nowe oddziały: transplantacji komórek krwiotwórczych i leczenia jodem raka tarczycy, powiększony będzie oddział intensywnej terapii. Rozbudowa ma się zakończyć w 2016 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH