Łódź: rozpoczęła się modernizacja kardiologii w szpitalu im. Kopernika Zamiast jednej dużej, sali intensywnego nadzoru kardiologicznego powstanie pięć 2-3 osobowych pokoi. Fot. PTWP (zdj. ilustracyjne)

Prawie 4 mln zł kosztować będzie rozpoczęta właśnie modernizacja oddziału kardiologicznego w szpitalu im. Kopernika w Łodzi. Długo oczekiwana inwestycja, która zakończy się za pięć miesięcy, poprawi jakość leczenia osób z chorobami serca.

- W ramach inwestycji szpital i oddział kardiologii powiększy swoją bazę o 9 łóżek, ale również poprawi jakość udzielanych usług - zamiast jednej dużej, sali intensywnego nadzoru kardiologicznego powstanie pięć 2-3 osobowych pokoi, zatem komfort leczenia będzie większy. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu - poinformował dyrektor Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. Kopernika Wojciech Szrajber.

Samorząd województwa zainwestował w modernizację kardiologii prawie 4 mln zł, z czego ponad 1 mln zł będzie kosztować wyposażenie, czyli m.in. aparaty EKG, kardiomonitory oraz stymulatory zewnętrzne serca. Za pięć miesięcy pacjenci będą mieli do dyspozycji 25 łóżek w 2-3 osobowych pokojach; każdy zostanie wyposażony będzie w łazienkę z ubikacją.

Jak zaznaczył kierownik oddziału kardiologicznego dr Grzegorz Piotrowski, modernizacja jest niezbędna, ponieważ oddział przyjmuje pacjentów z całej dzielnicy Górna oraz podłódzkich Pabianic.

- To ponad 250 tys. osób, a do tej pory mieliśmy tylko 20 łóżek. Warunki były bardzo ciężkie - zwłaszcza dla pacjentów, ale też i dla personelu. Teraz powierzchnia oddziału się powiększy i pod względem warunków hospitalizacji zbliżymy się do XXI wieku. Oddział zostanie doposażony w sprzęt, który przyspieszy diagnostykę i terapię - dodał.

Wielospecjalistyczne Centrum im. Kopernika jest największym szpitalem w regionie. Znajduje się w nim Centrum Urazowe, do którego trafiają osoby po obrażeniach i wypadkach komunikacyjnych, a także jedyny w województwie łódzkim kompleksowy Regionalny Ośrodek Onkologiczny. Według Piotrowskiego, u pacjentów urazowych i onkologicznych bardzo często występują także zaburzenia kardiologiczne.

- Cztery lata temu 9 proc. naszych pacjentów to były osoby chore na serce i nowotwory, w 2017 r. stanowili oni już 15 proc. Można więc powiedzieć, że specjalizujemy się w dziedzinie kardioonkologii. Remont poprawi jakość leczenia tych bardzo chorych i bardzo potrzebujących pacjentów - zaznaczył dr Piotrowski.

Modernizacja oddziału kardiologicznego w szpitalu im. Kopernika to kolejne przedsięwzięcie realizowane przez spółkę Inwestycje Medyczne Łódzkiego, powołaną samorząd woj. łódzkiego.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH