
Pacjenci Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Norberta Barlickiego w Łodzi chorujący na stwardnienie rozsiane mają możliwość korzystania z wyjątkowej przestrzeni. W ramach II edycji projektu Nauka Ratuje Życie otwarto w tej placówce edukacyjną salę do podań leków dożylnych.
Inicjatywa ma na celu nie tylko zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa w trakcie kilkugodzinnego podania leku, ale także rozwijanie świadomości, edukację i motywację pacjentów do dalszej walki z chorobą.
- Cieszymy się, że dzięki programowi Nauka Ratuje Życie otwarto w naszym ośrodku tak inspirującą dla pacjentów przestrzeń. To druga w Polsce edukacyjna sala podań dla chorych na stwardnienie rozsiane. Mamy nadzieję, że poprawa warunków leczenia w szpitalu wpłynie korzystnie na samopoczucie pacjentów i pozwoli dostrzec więcej pozytywnych stron obowiązkowych wizyt w naszym ośrodku - powiedział prof. nadzw. Mariusz Stasiołek z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Norberta Barlickiego w Łodzi.
Nowoczesne wyposażenie sali to nie tylko wysoki komfort leczenia. Pacjent ma do dyspozycji tablet z aplikacją, gdzie w multimedialnej formule znajdzie praktyczne informacje o życiu z chorobą, a także zapozna się z ciekawymi materiałami na temat funkcjonowania psychicznego człowieka.
W II edycji projektu Nauka Ratuje Życie bierze udział ponad 30 oddziałów neurologicznych szpitali publicznych w całej Polsce. Skorzystają z nich pacjenci ze stwardnieniem rozsianym (SM). Partnerami merytorycznymi projektu dbającymi o jakość materiałów edukacyjnych są Polskie Towarzystwo Neurologiczne, Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego, Fundacja SM-Walcz o Siebie, oraz Copernicus College. Inicjatorem programu i autorem koncepcji Nauka Ratuje Życie jest firma Roche Polska, dla której inicjatywa jest jednym z elementów działalności w obszarze partnerstwa publiczno-prywatnego.
- Realizacja takich inicjatyw jest dla nas nie tylko elementem odpowiedzialności, ale także źródłem wielkiej satysfakcji. Najważniejszym priorytetem dla naszej firmy jest poprawa zdrowia i jakości życia polskich pacjentów. Wierzymy, że nowa sala podań będzie dla chorych przyjaznym miejscem, które będzie kojarzyło się nie tylko z pobytem w szpitalu, ale również z możliwością poszerzania wiedzy - mówi Agnieszka Brzezińska, dyrektor Medyczny Roche Polska.


Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
CZYTAJ TAKŻE
- 16:37 PZU Zdrowie przejmuję spółkę Tomma Diagnostyka Obrazowa
- 16:07 Zielona Góra: podpisano umowę na termomodernizację szpitala za ponad 50 mln zł
- 15:46 MI: już w piątek będą obowiązkowe tzw. korytarze życia
- 15:25 Siedlce: 33 lekarzy z Ukrainy i Białorusi ma załatać braki kadrowe
- 15:05 Posłowie PiS i Konfederacji zbierają podpisy pod nowym wnioskiem do TK ws. aborcji
- 14:45 Szpital wygasza działanie oddziału chirurgicznego, stawia na rehabilitację i ZOL
- 14:20 Szumowski: leki na cukrzycę do tej pory ratowały życie, nic się w nich nie zmieniło - nadal ratują
- 1 Skąd ten wzrost przedwczesnej umieralności z przyczyn nieokreślonych?
- 2 Silnie trujący związek chemiczny w lekach na cukrzycę. MZ: pacjenci nie powinni ich odstawiać
- 3 W szpitalach gorączkowo liczą, ile trzeba wydać na podwyżkę płacy minimalnej
- 4 Sekretne nagrywanie lekarza jest ryzykowne i odwraca uwagę od leczenia
- 5 Rusza trzecia edycja Konkursu "Zdrowy Samorząd": zgłoś swój udział!
- 6 MZ ws. wynagrodzeń podmiotów leczniczych będącymi jednostkami budżetowymi
- 7 Nadzór nad Państwową Inspekcją Sanitarną sprawniejszy i bardziej kompleksowy
Newsletter
Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku
Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze
Follow @rynekzdrowiaRSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych